Sprzedaż bezrachunkowa na ryczałcie

Witam, powoli przymierzam się do otworzenia jdg na ryczałcie 3% bez vatu
Mam jedno pytanie:

sprzedaje rzecz za pobraniem osobie prywatnej ( nie prosi o żaden dokument sprzedaży ), sprzedaż następuje w dniu 20 X, kurier dobiera paczkę ode mnie 21 X,
klient dostaje paczkę 24 X, a ja zwrot pobrania od firmy kurierskiej 2 Y,
do ewidencji przychodów wpisuje jako "data wpisu" dzień 20 X, a dla "data uzyskania przychodu" dzień 2Y? Dobrze rozumiem? + wystawiam sobie dowód wewnętrzny i nr podaje w ewidencji
w "numer dowodu, na podstawie którego dokonanu wpisu"? oraz wpisuje tą samą wartość przychodu w okienku odpowiedniej stawki tak samo jak na dowodzie wewnętrzny?

z góry dziękuje za odpowiedzi
A dlaczego przychód w 2Y?
Właśnie sam nie jestem pewien, chciałbym się dowiedzieć czy jest to poprawne? Jeżeli nie to jak miałoby to wyglądać ?
Musisz prowadzić osobną ewidencję sprzedaży bezrachunkowej i w niej wpisywać taką sprzedaż. Na koniec dnia ją zsumować i dowodem wewnętrznym wpisać do ewidencji przychodu.
Przychód powstaje w dniu wydania rzeczy chyba że wcześniej otrzymasz zapłatę to w dniu zapłaty.
Okej, dziękuje za odpowiedź

Znalazłem na internecie wzór tej ewidencji sprzedaży bezrachunkowej i jest tam rubryka "Stawka VAT" skoro jestem na ryczałcie bez VAT wpisuje po prostu "ZW" dobrze rozumiem? oraz widnieje tam rubryka "Uwagi/opis" to wpisać tam co zostało sprzedane? - bo jeśli założmy będzie zwrot pobrania to w tytule przelewu tylko będzie nr przesyłki, czy zostawiam puste ?

2.Jeśli na tej ewidencji sprzedaży bezrachunkowej i dokumencie wewnętrznym jest pole "pieczęć firmowa" to trzeba robić tam pieczątkę? Wyczytałem na internecie, że nie jest to wymagane

3.Dowód wewnętrzny można oznaczyć np. DW01?

4.W ewidencji przychodów w rubryce "Uwagi" po prostu zostawiam puste czy muszę coś wpisać?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.