Harmonogramy - a faktyczny czas pracy

Mam problem jest sezon urlopowy i pracownicy zamieniają sobie grafiki przychodzą np. w poniedziałek14-22 a we wtorek 6-14 - brak odpoczynku dobowego. Co zrobić w tej sytuacji? Macie jakieś sposoby? Ruchomy czas pracy?
PRACOWNICY zamieniają sobie grafiki ?????? KABARET :)
Tak, chodzą jak im brygadziści pozwolą i zamieniają się.
Poprzednia kadrowa w ogóle nie informowała pracowników, że muszą mieć 11 godzinny odpoczynek dobowy.
Oni są zdziwieni jak im zwracam uwagę..
Macie regulamin?
Tak, są określone zmiany I, II i III
Kary dla brygadzistów, od upomnienia po naganę, jedyny sposób. I to muszą być, aby było widać reakcję na naruszenia regulaminu.
Ciężka sprawa- pracownicy na mnie patrzą dziwnie mówiąc "nigdy nikt na to nic nie mówił" jak przychodzili na takie zmiany 14-22 następnego dnia 6-14
No to nic nie można poradzić, jeśli pracownicy ważniejsi od przepisów. Ale weź to od nich na piśmie.
Zresztą kara będzie dla pracodawcy, nie dla Ciebie. Więc pod tym względem możesz spać spokojnie.
Kom.-8 zgadzam się z Tobą, ale sam miałem też ten sam problem. I to wcale nie chodzi o brygadzistów tylko o to że ktoś musi przyjść i tę robotę zrobić. u mnie sprawa otarła się o prezesów i co.... stanęli po stronie brygadzisty, produkcja musi iść. nie przeskoczysz tego. jeszcze jak prezes ma to w d...e robota Ma być zrobiona.
No właśnie tylko jak to ugryźć kadrowo-płacowo...
Naliczać 50% dodatku za pracę w tej samej dobie pracowniczej..
Może jak raz, drugi, trzeci naliczysz zgodnie z przepisami dodatek to dotrze, że tak nie wolno robić (a raczej wolno, ale coś za coś ;) )
Xxxx - prezesowa cofnęła mi wszystkie listy jak zrobiłem jej tak jak winno być. I wypłaciła wg swojego wyliczenia (miał dostać 2100 to dostanie 2100 a nie np. 2400,00), śmiechu miałem co nie miara i co z tego, siłowaliśmy się na słowa, przepisy - i co wygrała :(, zwolniłem się nie wiem co zrobiła następna księgowa.
Na szczęście mogłem sobie na to pozwolić, ale są osoby które się uginają.
" i co wygrała "

Do czasu kontroli z PIP :)

jak bedą kazali pomijać dodatki to poproś o polecenie na piśmie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.