Komornik a ZFŚS wczasy pod gruszą

Witam.
Mam problem
Osoba z zajęciem komorniczym na wypłacie, na zajęciu nie jest podany art 895kpc, więc teoretycznie środki na wczasy pod grusza pokrywane z ZFŚS nie podlegają egzekucji.

W miesiącu najpierw są wypłacane w czasy pod gruszą, dopiero później wypłata.

Pytanie brzmi: czy po wypłacie "wczasów" wypłata powinna zostać pomniejszona o kwotę w/w świadczenia? Tak aby w miesiącu pracownik otrzymał najniższa krajowa?

Czy powinien otrzymać "wczasy" + najniższą krajową?

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Proponuję jeszcze raz przeczytać zajęcie komornicze. Zazwyczaj są tam wymienione należności z funduszów. A jeśli nie ma to wyliczasz potrącenie i stosujesz kwotę wolną i limit tylko z wynagrodzenia
Stosownie do treści przepisów art. 881 §3kpc, art. 882§1 kpc oraz art. 761kpc komornik wzywa pracodawcę dłużnika, by:
1. Nie wypłacał dłużnikowi do wysokości wyżej podanych należności i aż do do pełnego ich pokrycia poza częścią wolną od zajęcia żadnego wynagrodzenia.
2. Przekazał wynagrodzenie na rachunek bankowy...
3. Przedstawił komornikowi w terminie tygodniowym....


A w pouczeniu:.... Dotyczy to w szczególności periodycznego wynagrodzenia za pracę i wynagrodzenia za pracę zlecone oraz nagród i premii przysługujących dłużnikowi za okres jego zatrudnienia, jak również związanego ze stosunkiem pracy zysku lub udziału w funduszach zakładowych oraz wszelkich innych funduszach pozostających w związku ze stosunkiem pracy.

Tyle.
Jestem w kropce
"...lub udziału w funduszach zakładowych oraz wszelkich innych funduszach pozostających w związku ze stosunkiem pracy...."

W jakiej kropce jesteś?
Masz wyraźnie.
Zosia57,
Nie została podana podstawa (art 895kpc), dlatego zaczęłam się zastanawiać.
Reasumujac.
Wczasy od razu do komornika, wypłata w ustalonym terminie i kwocie równej najniższej krajowej?

Dziękuję za pomoc:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.