Spółki komandytowe - proszę o pomoc bo się pogubiłam

Są 2 spółki - Sp. z o.o. spółka komandytowa i spółka z o.o. - jest podpisana uchwała o przedłużeniu roku w komandytowej, że cit będzie płacony w spółce komandytowej od maja 2021. Jak to w końcu jest czy robiąc CIT-8 za 2020 rok ze spółki z o.o. liczę od stycznia do grudnia 2020 czy od stycznia do kwietnia 2021. Bo to jest uzależnione od spółki komandytowej w spółce z o.o. liczymy 1% kosztów i przychodów ze spółki komandytowej.
A rozumiem, że ze spółki komandytowej nie robię żadnego CIT -8 za 2020 rok, dopiero za 2021 licząc od maja 2021 do grudnia 2021?
CIT-8 spółka z o.o. robi za 01.01-31.12.2020.
W 2020 spółka komandytowa nie była podatnikiem CIT i żadnego zeznania dla niej nie robisz.
A co od stycznia 2021 do kwietnia 2021 -czy jak będę robić Cit za 2021 w sp. komandytowej to będę liczyć tylko od maja 2021 do grudnia 2021?
Ponadto odroczenie terminu wiąże się z dodatkowym obowiązkiem w księgowości jakim jest zamknięcie ksiąg rachunkowych na dzień 30 kwietnia 2021 r. - czyli w spółce z o.o. sp.komandytowej zamykam księgi od stycznia 2020 do kwietnia 2021 a w spółce z o.o. normalnie bilans od 01.01.2020 do 31.12.2020? czy tak?
Kom. 2 - właśnie tak, bo od 1 maja jest podatnikiem CIT.
Kom. 3 - zamknięcie ksiąg w spk za 01-04 jest tylko "podatkowe", bilans będzie za cały rok. Ja zrobiłam za 01-04 przeksięgowanie przychodów i kosztów na wynik finansowy. Od maja do celów pdop będą osobne przychody i koszty.
Czyli jeśli chodzi o samą spółkę z o.o. w której w moim przypadku nic się nie dzieje, liczę i księguję tylko 1% przychodów i kosztów ze spółki komandytowej to robię normalnie CIT-8 od 01.01.2020-31.12.2020 bez względu na zmiany w sp.kom.?
Kom.4 do kom.3
w sp.kom. robie bilans od 01.01.2020 do 31.12.2020 tak?
W spółce z o.o. nie księguje się udziału w przychodach i kosztach spółki kom., tylko statystycznie dodajesz je do wyliczania podatku doch.
O CIT-8 w spółce z o.o. już wyżej napisałam.
Kom. 6 - tak
Do kom.6,8 -ja coś czytałam że nie trzeba robić na 31.12.2020 bilansu w sp.kom. tylko skoro wydłużony rok to robię dopiero na 30.04.2021? ale nie wiem czy coś nie pomieszałam :(
Dla spółki komandytowej, której rok obrotowy jest zgodny z kalendarzowym, oznaczać to będzie, że jej rok obrotowy, który rozpoczął się 1 stycznia 2020 r., będzie trwał do 30 kwietnia 2021 r., tj. 16 miesięcy. Za ten okres będzie sporządzane sprawozdanie finansowe. Kolejny rok obrotowy trwał zaś będzie 8 miesięcy. Obejmował bowiem będzie okres od 1 maja 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.

to jest fragment z pewnego artykułu
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.