Przejście zakładu pracy a staż

Mam jednego pracownika, który był zatrudniony przez 2 lata w spółce, która została przejęta przez inną. Pracownik ten rozwiązał umowę o prace z przejmowana spółką jeszcze przed data przejęcia. Od ponad roku jest zatrudniony ponownie w spółce, która wcześniej przejeła ta pierwsza. Czy powinnam wliczyć staż pracy tego pracownik z poprzedniego okresu zatrudnienia czy on w ogóle nie został przejęty, bo rozwiązał umowę przed data przejęcia? Ma nadzieje, ze nie zagmatwałam.
Przejęcie miało miejsce w czasie jego zatrudnienia? co ma wpisane w św. pracy?
Świadectwo pracy zostało wystawione przez spółkę, która 2 miesiące później została formalnie przejęta przez inna. Nie ma wzmianki o art 23'. Pracownik dostał informacje o planowanym przejęciu. Przykładowo pracownik otrzymał informacje o planowanym przejęciu w marcu, rozwiązał umowę z dniem 30.04, a formalne przejęcie zostało dokonane w czerwcu.
Ok, a teraz pracuje w spółce, która przejęła tę, gdzie pracował wcześniej
rozumiem, daj mi chwilę
Tak, po ponad roku przerwy został ponownie zatrudniony ale już w spółce, która przejęła poprzednią, w której był wcześniej zatrudniony. Ja na początku chcialam wliczyć ten staż pracy, ale zastanawia mnie data rozwiązania umowy przed data formalnego przejęcia.
Hmm, generalnie przy przejęciu pracowników nowy pracodawca wchodzi w miejsce poprzedniego jale tylko do stosunków pracy trwających w tym czasie
tutaj obecny pracodawca wg mnie nie wszedł w uprawnienia pracodawcy dla byłego pracodawcy
Do ZAKŁADOWEGO stażu pracy nie liczy sie poprzednie zatrudnienie
Wróć pauza puść miało być
tutaj obecny pracodawca wg mnie nie wszedł w uprawnienia pracodawcy dla byłego pracownika
Nie wszedł , dlatego nie liczymy do zakładowego stażu
Toż to piszę i potwierdzam, że nie liczy się
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.