Saldo ma konta 139

Witam, na koniec 2020r. mam saldo MA konta 139 dokładnie (-0,73zł), czy mogę wykazać saldo MA konta 139 w bilansie, czyli kwotę z ,,-"???
Są to odsetki od środków pieniężnych które są na wydzielonym koncie, odsetki te bank naliczyl dnia 31.12.2020, a 5 stycznia zostały przekazane przez nas do ministerstwa.
Wykazujesz w pasywach jako zobowiązanie
A po stronie aktywów jak wykazac?
Zobowiązania raczej nie wykazuje się w Aktywach.
Masz pasywa i nigdzie w aktywach.
Wiem ze zobowiązań nie wykazuje sie w aktywach, ale chodzi mi o to jak mam to wykazac? tylko po stronie pasywów? bo raczej saldo konta 139 wykazuje sie w pasywach
Jesli dam w pasywa do zobowiązań a nie dam po stronie aktywów to bedzie niby prawidłowo?
Tylko tak będzie prawidłowo.
> mam saldo MA konta 139 dokładnie (-0,73zł), - może ustalmy, jakie rzeczywiście masz saldo. Saldo po MA, ale w kocie (-0,73) czy 0,73. I co to jest za konto 139?
Pewnie budżetówka
139- środki pieniężne w drodze
9> też tak pomyślałam, że to śr w drodze, ale to wtedy saldo jest albo WN albo MA, ale z +, a nie z -, bo skąd niby ten minus.
Kom.10
Bo źle zaksięgowane
10> no właśnie, ciekawe jak te naliczone odsetki zostały zaksięgowane, że - wyszedł.
Kom.12
Może się dowiemy?....:)
Tak faktycznie pomylilam bo na koniec roku mam saldo MA 139 0,73 ale ze sa to srodki pieniezne w drodze to ujelam to w pozycji pozostale srodki pieniezne ze znakiem ,,-'' po stronie aktywów. wydawalo mi sie ze srodki pieniezne nie powinny byc ujmowane w zobowiazaniach...ale teraz to juz nie wiem
14> ale jaki to jest środek w drodze? Śr. w drodze to są przesunięcia środków kasa-bank i odwrotnie albo bank-bank.

A jak zostały zaksięgowane te odsetki z drugiej strony zapisu? Te odsetki dopisane to jest w ogóle wasz przychód?
Całe ksiegowanie to było: MA 139 wpływ odsetek i WN 133 jako przychód-tyle
16> czyli konto 139 to nie są środki w drodze. I to jest źle zaksięgowane, jak wpływ na konto może być po MA, a przychód po WN?

Otrzymane odsetki WN 139 / MA przychód
Masz źle zaksięgowane.
Są to tzw.dichody NIEPRZYPISANE i należy zaksięgować tak:
1. Wpływ na rachunek bankowy odsetek od środków na rachunku bieżącym:

Wn konto 130 „Rachunki bieżące jednostek budżetowych” (subkonto dochodów)

Ma konto 750 „Przychody i koszty finansowe”

W nowym roku przekazać do budżetu państwa (tak jak to zrobiliście).
139 wcale nie powinno się pojawić.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.