Nowa praca - badania lekarskie

Obecnie jestem pracownikiem budzetówki (szkoła średnia) a zmieniam prace na uczelnie wyzsza, czyli też budżetówka, pani w kadrach powiedziala mi, ze nie musze robic badan lekarskich nowych - tylko mam przyniesc zaswiadczenie o zdolnosci z aktualnej pracy.
czy obecny pracodawca musi mi to wydac? czy moze odmówic?
czy do nowej pracy nie trzeba robic badan wstepnych? bo ja mam tylko okresowe

stanowisko biurowe, czyli badania zwykłe (bez krwi, kardio itd..)
Mam przyniesc zaswiadczenie o zdolnosci z aktualnej pracy.- jak tak chcą to IM przyniesiesz
Jeden komplet , skierowanie i orzeczenie powinnaś mieć swój , lekarz wystawia w 2 egz.
Ale czy obecny pracodawca moze mi odmowic wydania aktualnego zaswiadczenia o zdolnosci?
bo obawiam sie, ze nie bedzie to miłe pozegnanie
Zanieś nowemu pracodawcy swój egzemplarz badań okresowych, będzie to zdecydowanie prostsze
Dotychczasowy pracodawca nie ma prawa oddać swojego egzemplarza.
Gdzie masz swoje orzeczenie ?
Nie mam, na 100% dostałam tylko 1 szt.
Zawsze możesz powołać się na art.15 RODO, mają obowiązek zrobić kopię dokumentów zawierających Twoje dane osobowe lub kopię danych w nich zawartych.
Skoro dostałaś tylko jeden egzemplarz proponuję udać się do medycyny pracy po "swój egzemplarz" . Obowiązkiem jest wystawianie orzeczeń w dwóch egzemplarzach
Jak znam życie medycyna pracy powie, że wydała 2 egzemplarze na zasadzie - nie mam Pana palta i co mi Pan zrobi:) Jak jednak próbowałbym wydobyć kopię do pracodawcy.
Oj zauważyłam ostatnio, że pracownicy nie otrzymują swojego egzemplarza umowy o pracę, świadectwa pracy badań....Przynajmniej tak twierdzą:)
Kalatko, nie jestem jakąś tępą dziunią gubiącą dokumenty, po prostu zdolnosc otrzymałam w 1 egz. który złożyłam w kadrach.
To udaj sie do lmp z maczetą i powiedz lekarzowi zeby wypisał drugi egzemplarz orzeczenia , bo masz w ręce narzędzie zbrodni :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.