Niezdolność do pracy 163 dni a ciąża

Witam zaszłam w ciążę w grudniu i poszłam na zwolnienie lekarskie niestety poroniłam w styczniu ale nie byłam w stanie iść do pracy więc po zwolnieniu od ginekologa leczyłam się i byłam na zwolnieniu od psychiatry aż do 13 maja, wróciłam do pracy 14 maja na zwolnieniu byłam z 163 dni. Okazało się dziś że jestem w ciąży czy jeśli teraz poszłabym znów na L4 to przysługuje mi od nowa 280 dni zwolnienia z powodu ciąży czy muszę coś przepracować żeby móc znów być na takim długim zwolnieniu czy będzie to podchodziło pod ciągłąś i później w ciąży będę musiała skorzystać.z macierzyńskiego ??. Pracuje w szpitalu po 12 godzin więc dla bezpieczeństwa wolałabym iść na L4. Dodam
Czy po tych 163 dniach uzyskałaś zdrolność do pracy?
jezeli tak to bedzie liczony nowy okres zasilkowy
jeżeli możesz to popracuj jeszcze przez jakis cza i później idź na L-4 jezeli nie będziesz mogła juz pracowac
A zwolnienie to 270 dni.
Popracuj jeszcze trochę, nie wiem.... miesiąc, dwa
Tak byłam już pierwszy dzień w pracy
Uzyskałam zdolność do pracy w piątek w poniedziałek byłam pierwszy raz w pracy na 12 h. Pracuje w szpitalu jako salowa więc mam bardzo ciężka pracę, jestem też po dwóch poronieniach więc boje się że nie dam rady jeszcze dwóch miesięcy pracować bo używamy ciężkiej chemii do dezynfekcji i boje się że znów poronie.
Postaraj się jeszcze trochę.
Jeden dzień to trochę mało, żeby ZUS się nie "czepiał"
Z drugiej strony..... zdrowie twoje i maluszka najważniejsze :)
Postaraj się jeszcze trochę.
Jeden dzień to trochę mało, żeby ZUS się nie "czepiał"
Z drugiej strony..... zdrowie twoje i maluszka najważniejsze :)
Myślę że do mnie nie mają o co się przyczepić pracodawca sam jak się dowiaduje że ktoś jest w ciąży to wysyła na L4 bo jest to niebezpieczne. Mi tylko chodzi czy będzie się nowy okres zasiłkowy naliczał bo jak tak to pójdę na l4 o ile dowiem się że wszystko jest ok z ciążą czyli za niecały miesiąc a jak nie to najpewniej postaram się pracować te dwa miesiące żeby się odnowił. Ciąży nie planowałam bo jesteśmy w trakcie badań a tu niespodzianka .
Nie wiem czy ta ciąża się utrzyma więc nie chce już lecieć na zwolnienie ale z powodu mojej ciezkiej pracy i tego że 12 h pracuje w maseczce boje się że znów stracę ciążę. Więc wolałabym iść za miesiąc na L4
Może popracuj przynajmniej do końca maja - od czerwca idź na L-4
Ostatnie zwolnienie było od psychiatry a teraz będzie ew. od ginekologa z innej przyczyny , no i już jest przerwa w zwolnieniach , więc

Nowy okres zasiłkowy może zostać otwarty gdy:
w niezdolności do pracy wystąpiła przerwa (choćby jednodniowa), w czasie której pracownik odzyskał zdolność do pracy, a następnie stał się niezdolny do pracy z powodu innej choroby; nie będzie miał znaczenia fakt, że w jednym roku kalendarzowym jest otwierany kolejny okres zasiłkowy,
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.