Zaległy urlop czy można wypłacić

Szefowa wpadła na pomysł, żeby pracownikowi który ma dużo zaległego urlopu wypłacić ekwiwalent za urlop. Powiedziałam, jej że nie ma takiej możliwości, że ekwiwalent się wypłaca tylko przy rozwiązaniu umowy o pracę. Zapytała w takim razie czy możemy zwolnić pracownika na jeden dzień wypłacić mu ekwiwalent i go zatrudnić. Czy możemy chciałam się Was poradzić bo pierwszy raz mam taką sytuację?
Jak to zwolnić ? pracownik sie zgodzi ?
Nie można udzielić tego urlopu ?
No właśnie nie wiem czy się zgodzi, ja bym wolała żeby się nie zgodził, ten pomysł też mi się nie podoba...pierwszy raz mam taki przypadek i takie pytanie dostałam od szefowej powiedziałam jej że teoretycznie możemy tak zrobić, ale boję się że np. PIP może mieć co to tego zastrzeżenia.....jak wybić ten pomysł szefowej z głowy?
Jaką ma umowę, może na czas okreslony , który kończy się w tym roku ?
Ma na czas nieokreślony
Szefowa chce rozwiązać umowę za porozumieniem stron z dniem 7 maja i podpisać nową od 10 maja
Pracownik straci ciągłość zatrudnienia, więc myślę, że nie wyrazi zgody
A np zwolnienie 6 a zatrudnienie 7 ? wiem, że bez sensu
Są pracodawcy, którzy "wstawiają" urlop , wypłacają za urlop wynagr. liczone jak ekwiwalent i wynagrodzenie za pracę , np w formie premii - nie namawiam do takiej praktyki
Tak wiem słyszałam o takiej praktyce tylko tutaj mamy akurat kierowcę i jego czas pracy jest odnotowywany
Więc najlepiej zwolnienie jednego dnia i zatrudnienie drugiego jeśli pracownik się na to zgodzi oczywiście, to można tak teoretycznie zrobić prawda? i nie wyrejestrowywać go z zus tylko po prostu rozwiązać za porozumieniem stron wypłacić ekwiwalent w tym dniu i ponownie zawrzeć umowę od następnego dnia
Można tak zrobić, rowiązanie umowy i nawet od następnego dnia ponowne zatrudnienie
....jeśli się zgodzi...
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.