Kwarantanna a nowy grafik

Zostalam wysłana na kwarantanne od 19 marca do 4 kwietnia. Dostał grafik nowy od 1 kwietnia że od 1 do 4 mam wolne w tym wypadało 4święto i ustawowo było wolne. Moje pytanie brzmi czy pracodawca może mi wstawić dni wolne skoro bylam w tym czasie na zwolnieniu a pracuje w sklepie w systemie zroznicowanym w sobotę i niedzielę dziś mamy 7 kwietnia a do konvmca miesiącu mam tylko 4 dni wolnego bo resztę wstawiła mi gdy byłam na zwolnieniu czy to jest zgodne z kodeksem pracy?
Czy wstaeinie mi dni wolnych podczas kwarantanny jest możliwe powiedziała mi że tak. Ale mi się nei podoba że jestrm stratna w wolnych skoro i tak by mnie nie było
Jeżeli przepracujesz pełny miesiąc to należy ci się pełne wyn. za pracę oraz świadczenia chorobowe
grafik powinien być podany przed danym miesiącem, więc generalnie można tak zrobić
Mam odmienne zdanie , pracodawca ustalając grafik wiedział o chorobie wiec nie można udzielić wolnego na dni choroby, na te dni w grafiku powinno być zaznaczone jako nieobecny chory
Taka sytuacja była by możliwa gdyby pracodawca ustalił grafik , a pracownik po tym czasie dostał "L4"
Tak mi się wydaje że jest coś tu nie bardzo. 21 dni pracujących w miesiacu a ja przepracuje 20 dni. Dni wolne wpisane w zwolnienie jest dla mnie nei wporzadku
Oczywiście że tak być nie może. Za chorobowe powinien pomniejszyć nominał godzin do przepracowania w danym miesiącu ...
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Dzwoniłam do kadrowej jeśli mam 9dni wolnych miesiącu to mogła mi wstawić jak mialam kwarantanne wolne. Czy ktoś mi powie czemu oni tak robią czy jest w kodeksie pracy jakąś informacja ? Ja rozumiem stary grafik ok przepada ale że w nowym grafiku ustawiła mi tak dni wolne to wychodzi na to że po złości. Czy ktoś orientuje się w kodeksie pracy i mógł by mi pomóc?
KP nie daje odpowiedzi wprost
Pozostaje tylko PIP aby wytłumaczył przepisy za odpłatnością :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.