Umowa zlecenie dla osoby, która ukończyła 26 lat

Umowa zlecenie zawarta ze studentem na okres od 01.01.21 do 30.04.21. 20.03.21 student ukończył 26 lat.
Rachunek do umowy zlecenie jest sporządzany na ostatni dzień miesiąca, czyli za marzec 31.03.21.
Czy od całego wynagrodzenia za marzec powinny być naliczone składki ZUS i zaliczka na podatek PIT?
Składki zus w proporcji, naliczasz za okres od 20.03 do 31.03.
za okres od 01.03.do 19.03 wynagrodzenie bez składek zus
podatek naliczasz od całości

od 20.03.21 powinien być zgłoszony na zus zua
Jak tą proporcję wyliczyć? Umowa jest zawarta na stawkę godzinową i ten student mógł przed 20.03 przepracować 2 godz. a po 20.03 np. 70 godz.
To chyba nie problem ustalić ile godzin przepracował do 19.03 oraz ile od 20.03 do końca m-ca
Wyliczasz zgodnie ze stanem faktycznym
A jak to wszystko ująć na rachunku do umowy zlecenie?
Czy znasz może podstawę prawną do takiego jak proponujesz rozliczenia wynagrodzenia w przedstawionej sytuacji?
A jak chcesz to inaczej rozliczyć?
podstawa prawna - ustawa o sus - art. 6 ust. 1 pkt 4 oraz ustawa zdrowotna
Skoro jest to problematyczne , to zrób 2 umowy zlecenia jedna do ukończenia przez niego 26 lat , bez podatku, a druga umowa zlecenia z podatkiem . Zrobisz jeden przelew i wszystko będzie ok
Czy w artykule jest błąd?
ksiegowosc,infor,pl/podatki/pit/pit/zwolnienia/3054434,Zwolnienie-z-PIT-dla-mlodych-decyduje-dzien-wyplaty-wynagrodzenia.html

"Jeśli przelewy pensji są robione w firmie zbiorczo, danego dnia miesiąca (a tak zwykle jest), to pracownicy, dla których dzień 26. urodzin przypada w danym miesiącu po dniu wypłaty, z ulgi (ulga PIT dla młodych) po prostu nie skorzystają, a więc za ten miesiąc ją stracą."
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.