Połowa roku na B2B, połowa na etacie - jakie mam przywileje

Mam taki przypadek w 2021:
Połowa roku przepracowana w oparciu o samozatrudnienie (jestem vatowcem):
Wystawiam jedną fakturę miesięcznie czyli od stycznia do czerwca wystawiłem 6 faktur x 25'000 PLN, razem 150k PLN netto
Powiedzmy, że po uwzględnieniu kosztów mam 100k do opodatkowania podatkiem liniowym 19% wychodzi 19'000 podatku PIT do zapłaty.

Jak będzie wyglądało opodatkowanie umowy o pracę jeżeli w lipcu zawieszę działalność i przepracuje na UoP sześć pozostałych miesięcy w roku z pensją 30'000 brutto?

Czy te dwa źródła dochodu są od siebie zupełnie nie zależne?

Jaki podatek PIT zapłacę w lipcu za pensje z UoP?

Czy do dochody z UoP kwalifikują się do uzyskania wszystkich przywilejów z tego wynikający, jak wspólne rozliczenie z żoną, ulga na internet. itp?
Jaki podatek PIT zapłacę w lipcu za pensje z UoP? 17%

Czy do dochody z UoP kwalifikują się do uzyskania wszystkich przywilejów z tego wynikający, jak wspólne rozliczenie z żoną, ulga na internet. itp? oczywiście, że tak
Czas na kawe.. :D

ta pensja 30 000 zł to miesięcznie? brutto? czyli do końca roku z UoP zarobisz 180 000 zł brutto, wpadniesz po przekroczeniu progu w 32% PIT na skali

nie łączysz tego z DG - podatkiem liniowym

na koniec roku wypełniasz dwa PITy, PIT-36L z działalności oraz PIT-37 z firmy
30'000 brutto miesięcznie (za 6 miesięcy 180k PLN brutto).

Czyli mimo że wykazałem 100k dochodu i rozliczyłem to na liniowce to zaczynam od zera naliczanie podatku według zasad ogólnych od lipca? To świetnie. Czyli lipiec i sierpień jestem w pierwszym progu a gdzieś w okolicach września października wpadam w drugi próg 32%.

A co z limitem 30-krotności ZUS.
Jako samozatrudniony odprowadzam minimalny ZUS. Składka emerytalna i rentowa wynoszą razem około 868 PLN miesiecznie * 6 miesięcy to około 5'200 PLN.
Czy zatem przechodząc w lipcu na etat mam już wykorzystany ten limit w jakiejś części czy też liczenie zaczyna się od zera w lipcu, aż nie przekroczę 30-krotoności?
Od zera

nie lacz etatu z firma.. to 2 oddzielne byty w tym przypadku
Nie od zera, część limitu już wykorzystałeś w działalności. Pracodawcy należy podać od jakiej kwoty w 2021 już zapłaciłeś składki emerytalne i rentowe.

kom. 1 - wspólne rozliczenie z żoną w PIT-37 z przychodów z etatów odpada, źle piszesz. Podatek liniowy z dg to wyklucza.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.