Utwardzanie wiaty/garażu

Syn prowadzi działalność w domu rodzinnym. Czy wydatki na utwardzenie miejsca na którym parkowany jest firmowy samochód syna i drogę dojazdową do tego miejsca może być kup w firmie syna? Samkchod wprowadzony do EŚT.
Moim zdaniem - NIE.
To "utwardzenie" będzie służyć również domownikom, a nie tylko firmie.
Poczytaj.
Izba Skarbowa w Poznaniu
"(...) uznać należy, że do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej nie można zaliczyć wydatków, które dotyczą dojazdu do domu jednorodzinnego wykorzystywanego również do prowadzenia działalności gospodarczej. Są to wydatki o charakterze osobistym, są one bowiem ponoszone przede wszystkim w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, a nie wyłącznie w celu osiągnięcia przychodów, czy też zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Wydatki te nie mają ścisłego związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Nie występuje ścisłe i niebudzące wątpliwości powiązanie kosztów ponoszonych przez podatnika z celem osiągnięcia przychodów lub zachowaniem albo zabezpieczeniem źródła przychodów w postaci pozarolniczej działalności gospodarczej. Nie jest możliwe wyodrębnienie, które wydatki (i w jakiej części) mogą mieć związek z prowadzoną działalnością gospodarczą."
Zosiu, możesz mi podpowiedzieć - temat 1341682, na 3 ostatnie pytania - komentarze moje.

Jednak proszę o nieodsyłanie mnie do opracowań, tylko o konkretną odpowiedź, bo już trochę poczytałam i chciałam to wszystko podsumować...

dziękuję z góry ♥
Pytasz o to?
"Trzecie pytanie jeszcze - rozumiem, że nkup ujmuje brutto, a te co kup to netto, a vat nkup - w każdej sytuacji."
Tak, o to i jeszcze 2 poprzednie komentarze w tym poście też zawierają pytania ode mnie.
Maryś :)
Na to 3 odpowiedź moja brzmi - Tak
Tyle tam zadałaś pytań, że szczere to nie wiem o którym piszesz.
Wklej je jeszcze raz tutaj.
"Czy może po kursie śr. NBP z dnia poprzedz. dzień zaliczenia do kosztów?"
TAK
"Nie tworzę odpisów, czy nie mogę wobec tego bezpośrednio niezapłaconej nalezności ująć w kup?"

Nie, zgodnie z przepisem, który cytujesz.
O to chodziło?
Ok :-)

1/
Nieściągalną należność w eur - w jakiej wysokości mam ująć w pko nkup?
Po jakim kursie przeliczyć?
Po tym samym, co ujęłam w przychodach?
Czy może po kursie śr. NBP z dnia poprzedz. dzień zaliczenia do kosztów?

2/
Jeszcze jedno, jeżeli nabywca nie żyje, to niezapłacona nalezność może byc ujęta w kup, ale tylko jeżeli utworzono na nią odpis aktual.?

art. 23 ust. 1 pkt 21
i ust. 3 updof

Nie tworzę odpisów, czy nie mogę wobec tego bezpośrednio niezapłaconej nalezności ująć w kup?

3/
Trzecie pytanie jeszcze - rozumiem, że nkup ujmuje brutto, a te co kup to netto, a vat nkup - w każdej sytuacji.
Już masz wyżej
Dzięki....
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.