Umowy o pracę i aneksy

Proszę o pomoc w następującej kwestii, pracownicy mają podpisane umowy na czas nieokreślony (zawarte na przestrzeni lat 2013-2016) później raz -dwa razy do roku pojawiały się jakieś aneksy i teraz mamy spory bałagan i nikt właściwie nie wie jak wygląda obecnie jego umowa z wszystkimi zmianami, pracodawca po rozmowie z pracownikami uzgodnił, że rozwiążą umowę tę starą za porozumieniem stron i ponownie bez przerwy nawiążą stosunek pracy tak aby wszyscy dostali nowe umowy na czas nieokreślony na nowych wynegocjowanych warunkach. Od razu uprzedzę, że nie jest to próba pozbycia się pracowników, obie strony mają do siebie zaufanie. Pytanie do kadrowców, ponieważ nie mam doświadczenia :( czy takie rozwiązanie jest praktykowane, na co powinnam zwrócić uwagę ?? proszę również o potwierdzenie, jeśli jest kontynuacja zatrudnienia to urlop przechodzi i nie muszę wypłacać ekwiwalentu ?? i co z świadectwem pracy czy muszę je sporządzić ??? Będę wdzięczna za każdą konstruktywną pomoc i poradę
Jak to NIE wiedzą jakie mają umowy - piszesz,że wszyscy mają na czas nieokreślony
Nie w tym sensie NIE wiedzą, chcą żeby było to zawarte w jednym dokumencie
Daj spokój................
Nudzisz się - to wystaw każdemu zaświadczenie
Nie wybitnie się nie nudzę .... szef z pracownikami dbają żebym miała co robić... 9 facetów chce mieć NOWE umowy, jak tłumaczę że nie mogą funkcjonować równolegle dwie umowy to słyszę "że jedną zniszczą" nienawidzę mojej pracy bardziej niż jesteś sobie w stanie wyobrazić ale na razie innej nie mam i nie mogę nią pi***nąć
Są umowy i aneksy, w aneksach pisze się co się zmienia a wiec można dojść co jest teraz. Czy za jakieś 5 lat też zrobicie taki manewr. Ja mam pracowników z którymi zawarto umowy nawet w latach 80tych i od tamtej pory kilkanaście aneksów.
9 facetów chce mieć NOWE umowy-a NIE chcą świadectw pracy ?
Każda zmiana warunków pracy ( np. wynagrodzenie) sporządzasz aneks.
Nie wystawiasz nowych umów, nie ma takiej potrzeby.
Wystawienie nowych umów o pracę nie jest wcale korzystne dla tych Panów...
No przecież w ostatnim aneksie do umowy o pracę powinno wszystko być, więc nie rozumiem o co chodzi z tymi umowami ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.