Ulga prorodzinna a niski dochód

Dzień dobry,

W internecie znalazłem mnóstwo suchych informacji i niestety brak konkretów.

Co zrobić, jeśli od podatku chcę odliczyć ulgę na internet i termomodernizacyjną (co mogę zrobić przez internet) ale ulgę prorodzinną chcę odliczyć od składek na ubezpieczenia (tego już przez internet nie mogę zrobić?). Czy mam teraz nic nie robić w internecie i iść do urzędu skarbowego aby to rozliczyć ręcznie? Nigdy tego nie robiłem w urzędzie i się zastanawiam czy ja mam już w te pity, który otrzymałem, coś wpisywać?

pozdrawiam
Mikołaj
....ale ulgę prorodzinną chcę odliczyć od składek na ubezpieczenia (tego już przez internet nie mogę zrobić?)...

Podaj powód dlaczego nie możesz zrobić tego przez internet.
Bo tak własnie działa rozliczenie przez internet, że odliczyć ulgi można tylko od podatku. Gdy kwota ulgi jest wyższa od podatku, system tego nie zauważa, i nie pobiera ulgi od składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne i pieniądze przepadają.
>2
system tego nie zrobi dlatego nalezy się zalogować do systemu i poprawić :)
Https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/


tutaj zrobisz to najwcześniej 15.02
Nie bardzo rozumiem co mam poprawić? W zeszłym roku mogłem jedynie dodawać ulgi. Przecież cyfr w picie nie zmienie. Czy się mylę?
PIT można edytować / zmieniać
Ok i wtedy mam sobie zwiekszyc podatek aby móc odliczyć ulgę?serio nie rozumiem
Nie.
Masz załączyć PIT-O i wpisać na nim ulgi w podatku. Zwrot będzie maks. w wysokości podatku wynikającego z PITów jakie dostałeś od płatników (pracodawców, zleceniodawców, ...) plus składek ZUS jeżeli chodzi o ulgę z tyt. wychowania dzieci.
Czyli w skrócie mam odliczyć normalnie sobie ulgę na Internet i termomodernizacyjna z podatku i wtedy będzie ten podatek wynosił 0 i później biorę PIT0 i tam wpisuje ulgi na dzieci?
Wszystkie ulgi należy wpisać w PIT-O. Masz tam odpowiednie pozycje tego dotyczące.
Kom. 2 - no właśnie nieprawda.
Wypełniasz pIT-0 i tak samo jak wpisujesz ulgę za internet i termomodernizacji tak samo w części C i E wpisujesz dziecko lub dzieci. W zależności od programu którym to robisz suma składek zostanie wpisana w PIT-37 w części I "Dodatkowy zwrot z tytułu ulgi na dzieci".
Dlatego własnie jestem zmieszany. Rok temu i wgl jedynym sposobem, w jaki składałem pit było wpisanie na stronie podatki.gov kwoty ulgi i klikałem "Wyślij" teraz widzę że to nie będzie takie proste w tym roku jeśli chce otrzymać wszystkie ulgi. Najwyżej pójdę do urzędu skarbowego i będzie pani na mnie krzyczeć że ja tuman :) i mi pomoże to wypełnić
I wyszło na moje...nie mogę dodać w systemie internetowym sobie ulgi, aby została ona pobrana ze składek na ubezpieczenie zdrowotne...
Złóż sam zeznanie przez jakikolwiek program do wysyłania PITów
No, albo zwróć się do kogoś kto się na tym zna. Wydasz kilkadziesiąt złotych i nie będziesz już więcej tracić czasu na walczenie z tym PITem :-).
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.