Darowizna rozliczenie SD-Z2

Moje wątpliwości dotyczą darowwizny przekazanej przez dziecko rodzicowi w formie pieniężnej pow. 9 637 zł.

1. Czy darowizna od dziecka będącego w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej może być darowizną tylko od dziecka czy musi być od dziecka i jego małżonka?
2. Czy darowizna dla rodzica będącego w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej może być tylko dla jednego rodzica czy musi być dla dwojga?
1. Czy darowizna od dziecka będącego w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej może być darowizną tylko od dziecka czy musi być od dziecka i jego małżonka? - TAK, może być tylko od dziecka

2. Czy darowizna dla rodzica będącego w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej może być tylko dla jednego rodzica czy musi być dla dwojga? - TAK, może być tylko dla jednego

w treści przelewu wpisujesz dla kogo jest darowizna
1/ darowizna tylko od dziecka + zgoda współmałżonka na przekazanie darowizny z majątku wspólnego
2/ może być tylko dla jednego rodzica jako majątek osobisty
Serdecznie dziękuję :-)
Kom 2 - ad 1 a jak nie ma zgody współmałżonka to coś zmienia , zgłaszałam teściowi darowiznę otrzymaną od jego syna i nie miał zgody synowej i nie było żadnych problemów - zanosił druk do US wraz z przelewem
...zgłaszałam teściowi darowiznę otrzymaną od jego syna i nie miał zgody synowej i nie było żadnych problemów -......
Może i nie było . Nie wiem też czy będą.Tylko czy US wiedział o istnieniu synowej i wspólności majątkowej?

Nie można podarować komuś ,, coś ,, jeżeli nie jest się właścicielem tylko współwłaścicielem.Przy wspólności majątkowej istnieje właśnie współwłasność a nie własność odrębna.

Jeśli synowa nie zgadzała się na darowiznę , może podważyć jej legalność.
Jeśli się zgadzała a nie było świadomości ,że powinna złożyć takie oświadczenie - wystarczy ,że na umowie darowizny wpisze ,,wyrażam zgodę ,, i złoży podpis.
Gdyby ta darowizna była zawarta w formie aktu notarialnego , to w akcie notarialnym byłyby zawarte wszelkie niezbędne informacje > kto,komu,z jakiego majątku , do jakiego majątku i za czyją zgodą
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.