Opłaty za nocleg a brak rozpisanej delegacji

Witam serdecznie,

Czy możemy ujmować koszty noclegów/reprezentacji prezesów/pracowników, którzy że się tak wyrażę "w nosie" mają rozpisywanie delegacji?
Jeśli pełnisz funkcję sekretarki lub księgowej, to możesz rozposać pracownikowi delegację zgodnie z ustalonymi ryczałtami w kraju i zagranicą, ale i tak musi podpisać, aby mu wypłacić jego nalezności za to zdarzenie gospodarcze. Jesli mają w nosie i podpis, to pozostaje zwrócić zaliczki pobrane, lub wzywaasz do zwrotu pobranej zaliczki, jeśli ie zwraca, o zarządu i na pismie niech da dyspozycję, czy wezwanie ostateczne do zapłaty i do sądu, czy opodatkujesz na koniec roku, zaliczke, jako wynagrodzenie, bo nie masz inneg wyjścia...
Ale wywody, skąd pomysł o zaliczkach, przecież tu nie ma słowa o wypłaconych zaliczkach na delegacje.

*alicjajot - dlaczego piszesz o reprezentacji ? Rozumiem, że dostajesz tylko faktury za noclegi, bez druków delegacji, czy tak ? Faktury są opisane kogo i czego dotyczyły ?
Sytuacja jest taka że opłacają firmową kartą noclegi, autostrady, posiłki z kontrahentami, dają faktury, nie przynoszą rozliczanych delegacji?
No, to nieładnie sobie poczynają. Czy chodzi tu o spółkę z o.o. ?
Pracownicy na pewno powinni mieć wystawiane polecenia wyjazdu służbowego /delegacje/. Bo są one udokumentowaniem nieobecności w pracy danej osoby.
A skoro nie wypełniają druków to rezygnują też z przysługujących ewentualnie diet.
Faktury za posiłki z kontrahentami /tak opisane/ wg mnie mogą być kosztem, a niekoniecznie reprezentacją.
Tak sp. z o.o. - paru pracowników ma "w nosie", ale prezesi totalnie olewają sprawę. Można pisać, prosić i nic. I zastanawiam się co z fakturami i tymi ewenementami zrobić.
Nie masz nad czym się zastanawiać, te faktury normalnie mogą być kosztem spółki.
@kolezanka jesteś moim guru :)
dziękuje serdecznie!
łomatkozcurko :))
Ala, chyba trochę przesadzasz, ale bardzo mi miło :)

pozdrówka ślę
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.