Biuro rachunkowe w spadku a podpis kwalifikowany

Biuro rachunkowe w spadku po śmierci właściciela posiadające zarządcę sukcesyjnego a co z podpisem kwalifikowanym czy trzeba zmieniać w US i ZUS nigdzie nie mogę doczytać .Bardzo proszę o wskazówkę .
Podpis kwalifikowany to podpis danej osoby
to raczej nie będziesz podpisywać w imieniu nieżyjącej osoby
Podpis musi być na osobę, która żyje. Podpis nie przechodzi na inną osobę, trzeba wyrobić nowy.
Tez tak mi się wydawało ,dziękuję bardzo
Podłączę się do pytania
Zmarł własciciel JDG na KPR i VAT
pozostały towary handlowe na stanie
płacił zaliczki miesięczne PIT5L
jest zarządca sukcesyjny
jak dalej rozliczać KPR ?
Rozliczamy bez zmian aż do wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego lub wcześniejszej likwidacji działalności
Czyli rozliczamy bez uwzględnienia inwentaryzacji na dzień śmierci właściciela ?

myślałam , że inwentaryzacja na dzień śmierci jest inwentaryzacją poczatkową dla zarządcy ?

a zaliczki wpłacone za życia przez właściciela będą do uwzględnienia w podatku przez zarządcę ?

prosze o pomoc

dziękuję
Nie, dalej prowadzisz kpir jedynie w nazwie firmy jest dopisek w spadku
Zarządca nie przejmuje dg tylko nią zarządza
A podpis kwalifikowany jest osoby zmarłej czy nieżyjącego właściciela
Miałam napisać czy biura
Kom.8

dwa razy KIP stwierdziła, że KPR należy założyc na zarządcę sukcesyjnego , czyli od dnia smierci prow.DG

i przychodów i kosztów nie łaczyc razem ze zmarłym
Witam, podpis kwalifikowany jest osoby zmarłej która była właścicielem biura
Podpis musi być osoby, która będzie faktycznie podpisywała wysyłane dokumenty. Tak więc osoby żyjącej.
Xyzzzzz

również Ciebie proszę o pomoc w kom. 5 , 7 , 12
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.