PPK - oświadczenia o rezygnacji

Nie wiem czy do 10 listopada uda mi się uzyskać informacje (oświadczenia) od wszystkich pracowników co do rezygnacji z PPK . Pierwsze potrącenia z wypłat będziemy robić (jeśli będą w ogóle chętni, w co wątpię) dopiero w grudniu. Czy jeśli do tego 10 listopada nie dostanę wszystkich rezygnacji (czy to pisemnych czy ustnych) i zgłoszę do PPK jakichś pracowników, to oni potem normalnie mogą się wycofać przed pierwszymi potrąceniami? Nie wiem jak wygląda to zgłoszenie - czy muszę przesyłać jakieś skany tych rezygnacji czy na jakiej zasadzie zgłaszam/ nie zgłaszam pracownika?
Mogą.
Nie musisz przesyłać skanów rezygnacji.
Przy czym lepiej aby jednak pracowników zdopingować i wyznaczyć im termin na ich złożenie, żeby potem ich bezsensu nie zgłaszać.
Staram się, ale to budowlańcy, którzy nie zawracają sobie głowy "pierdołami" i ciężko ich do czegokolwiek zmobilizować ;) Ale ok, w razie czego będziemy mieć jeszcze miesiąc na wypisanie pracowników jeśli któryś będzie niezdecydowany..
Pracownik może w każdej chwili zmienić decyzję i na nie i na tak
Ale istotne jest czy wypłaciłaś już wynagrodzenia za październik czy płacisz dopiero na 10.11.
Umowę prowadzenie PPK zawierasz z chwilą przesłania listy chętnych pracowników do instytucji finansowej, ostateczny termin 10.11.2020. Jeśli wypłacisz wynagrodzenia za październik przed wysyłką listy członków, to z wynagrodzeń naliczanych za listopad dopiero pobierzesz składki na PPK. Ale jeśli wypłacisz wynagrodzenia za październik w dniu 10.11.2020 i listę pracowników również prześlesz w dniu 10.11.2020, to wtedy już w tych wynagrodzeniach powinna być naliczona składka PPK.
Moi drodzy - ludzie masowo rezygnują
ale czy osoby po 55 roku zycia tez z tego rezygnuja?
Czy ich się pomija przy zgłaszaniu
Osoba w tym wieku musi złożyć wniosek o jej zgłoszenie.
Co do rezygnowania z ppk: W firmie która rozliczam na 52 osoby do ppk wchodzą tylko dwie. No a pracują tam osoby w wieku przeciętnie ok. 30 lat.
Otóż to - marne zainteresowanie tym programem
Nie nazwałbym tego nawet programem...
Przy okazji mam pytanie dotyczące rezygnacji. Często czytam, że jeśli ktoś był w PPK a następnie zrezygnował to musi już co 4 lata składać oświadczenie o rezygnacji. Czy tyczy się to też osób, które nigdy nie były w PPK czyli tych którzy od samego początku zrezygnowali ?
O rezygnacji składamy co 4 lata do ukończenia 55 roku życia, jak nie złożymy to firma musi nas zapisać
Kom. 10
Tak takich osób to też dotyczy.
No to świetnia pułapka,
ech, szkoda gadać ...
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.