Wycena bilansowa pożyczki

Witam, wycena bilansowa pożyczki udzielonej przez udziałowca - czy odwracacie naliczone odsetki, nie zapłacone w roku kolejnym ? mam spółkę w której naliczone odsetki znacznie wpływają na bilans. Do tej pory wyceny pożyczki na koniec roku, nie odwracałam w roku kolejnym, tu ze względu na wysokość odsetek zastanawiam się nad tym ...
Jeśli masz na myśli wycenę zobowiązań/należności walutowych, to w następnym roku podlega ona wyksięgowaniu.
Nie, własnie to odsetki od pozyczki w PLN - dlatego mam wątpliwości
No, to przecież ich się nie wyksięgowuje.
No własnie takie miałam zdanie, liczyłam że może się mylę... dziękuję :)
Czyli jak naliczę odsetki bilansowe od pożyczki w pln, to w kolejnym roku ich nie wyksięgowuję i saldo tego konta rośnie z roku na rok, a jak naliczę odsetki od pożyczki w walucie, to w kolejnym roku je wyksięgowuję? W obydwu przypadkach nie ma zapłaty tych odsetek.
Jak masz pożyczkę w walucie to naliczasz bilansowo odsetki za dany rok.
Oprócz tego robisz wycenę bilansową salda konta odsetek na 31.XII po kursie średnim NBP sprzed dnia naliczenia.
Te odsetki z wyceny bilansowej podlegają wyksięgowaniu jak wyżej napisałam.
Czyli mam w walucie 5000 pozyczki, naliczam 1000 odsetek i od 6000 mam rk na dzień bilansowy. Dodatkowo mam od 1000 na koncie 751-odsetki naliczane rk, które w styczniu stornuję, tak?
I czy to dotyczy każdej pożyczki???
I dlaczego po kursie sprzed dnia naliczenia, skoro to naliczenie bilansowe? Nie wg kursu z dnia 31 XII?
Tak, pomyliłam się - do wyceny bilansowej /waluty/ kurs z 31.XII.
Koleżanko, 7 i 8?
Kom. 7 - od 6.000 masz rk z wyceny, które wyksięgowujesz w następnym roku. Ja nie robię tego w styczniu, tylko później.
Od pożyczki naliczasz bilansowo odsetki i tych nie wyksięgowujesz.
To czemu w kom. 1 piszesz, że się wyksięgowuje?
U mnie na koncie pożyczki naliczane są na dzień bilansowy odsetki, do tego rk bilansowe od całości i z roku na rok przechodzą saldem, czyli zwiększa mi się saldo konta pożyczki (nie jest na razie spłacana) - okej mam?
Kom. 13 - przecież w kom. 1 napisałam o wycenie bilansowej, czyli różnicach kursowych
Kom. 14 - wg mnie masz ok
No to ok i ufff, bo wg mnie również, a się wystraszyłam:)
Ee tam, jest ok :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.