Stowarzyszenie, uepik, pomocy

Proszę o pomoc, stowarzyszenie, działalność nieodpłatna, uproszczona ewidencja (uepik),
kol.7 przychody: wpisujemy przychody należne (np. na składki członkowskie wystawiamy noty księgowe), czy tylko faktycznie otrzymane (kasowo)??
kol. 12 koszty : j.w. wpisujemy na podstawie dokumentu otrzymanego (poniesione), czy tylko te które faktycznie opłacone w momencie opłaty??

Błagam o pomoc, bo na prawdę nie wiem, w Instrukcji do uepik podano np. Kol.7 (..)" wpisujemy przychody" (...), nie ma żadnego wyjaśnienia odnośnie momentu wpisania tego przychodu
Z góry dziękuję.
Może tu coś znajdziesz
https://poradnik.ngo.pl/co-to-jest-uproszczona-ewidencja-przychodow-i-kosztow
Https://ksiegowosc.infor.pl/rachunkowosc/ewidencja-ksiegowa/737324,Uproszczona-ewidencja-przychodow-i-kosztow-dla-organizacji-pozarzadowych-i-stowarzyszen.html
Dziekuję *Zosiu, przejrzałam już wszystko co mogłam, a wątpliwości nadal nie rozwiałam...
Jeśli chodzi o koszty - niby powołują się na art. 15 i 16 updp co oznacza, że nie ma znaczenia data zapłaty, a obowiązuje zasada memoriału, a jeśli tak to nawet dzielenie na okresy których dotyczą (RMK). Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby sprawa dotyczyła kh, ale tu mówimy o uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów , coś w rodzaju kpir...
Jeśli chodzi o przychody - analogicznie j.w. wydawałoby się, że powinno być powołanie się na art.12 updop, ale niestety tak nie jest, a z objasnienia "wpisujemy przychody" oznaczałoby że chodzi o faktyczne wpływy (zasada kasowa).
No i nie wiem, nie potrafię tego jakoś z sensem poukładać.
Bardzo proszę może ktoś zlituje się i powie, jakie jest prawidłowe postępowanie, jak to robicie.???
Masz jakąś PR?
Kom.4 nie rozumiem co to PR... :-(
Polityki rachunkowości nie mam, bo nie ma takiego obowiązku przy uproszczonej rachunkowości
To tylko zostaje ci rozporządzenie dla KPiR
No chyba nie mogę korzystać z rozporządzenia dla KPIR, bo dla uepik jest odrębne rozporządzenie:
Rrozporządzenie MINISTRA FINANSÓW z dnia 26 października 2018 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez niektóre organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.

Problem tylko w tym, że powyższe rozporządzenie nie wyjaśnia tego problemu. Faktem jest, że zaczęłam zarachowywać przychody i koszty zgodnie z zasadami jak dla kpir metoda uproszczona, ale mam wątpliwości czy to prawidłowo.
Jeszcze raz proszę, może ktoś mnie wesprze...
Druki gofin , pobierz druk uproszczona ewidencja
Serdecznie dziękuję, jednak druku nie potrzebuję, mam go.
Mam problem w kwestiach merytorycznych - ogólna zasada data/moment zarachowania przychodów i kosztów do ewidencji
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.