Faktury detaliczne a KPIR

Czy mozna księgować faktury detaliczne (FP) w kolumnie 15 księgi KPiR (Inne), żeby nie odejmować tych faktur od raportu dobowego? Nie wliczałyby się wtedy do przychodu i nie dublowały z raportem......
chcialabym miec po nich slad w ksiedze, ponieważ importuje je do programu księgowego do JPK Vat i chcialabym je oznaczyc numerem porzadkowym z księgi...
"importuje je do programu księgowego do JPK Vat" , ale te faktury wchodzą ci do JPK do części ewidencyjnej , natomiast do części deklaracyjnej ci nie wchodzą , zatem Fa podpiąć pod raport , a raport nanieść do kpir
Ja to wszystko rozumiem, ale pytam czy mogą być w KPiR w kolumnie 15?
żeby nie odejmować tych faktur od raportu dobowego? A po co chcesz odejmować ? nierozumiem
Po prostu chciałabym je mieć w KPiR; jesli zaimportuja się do kolumny 7 i jednoczesnie wprowadze raport to sie zdublują; dlatego pytam czy moga byc w kolumnie 15?
To nie importuj ich do kol.7 do kpir tylko zaimportuj do Vat
Ale ja chce je mieć w KPIR..............................
Będziesz je miała w ewidencji sprzedaży, a kolumna 15 nie służy do ewidencji przychodów a kosztów
I o to własnie od poczatku pytałam...... czy mogę w tej kolumnie.....
Wiem ,że niektóre programy ksiegowe własnie do tej kolumny "zaciagają" faktury detaliczne, a patrząc na rozporządzenie - myslę ze nie ma takich przeciskazan. Wolę się jednak upewnić:

Kolumna 15 jest wolna. W kolumnie tej można wpisywać inne zaszłości gospodarcze poza
wymienionymi w kolumnach 1–13. W kolumnie tej można również wpisywać wydatki odnoszące
się do przychodów miesiąca lub roku następnego (lat następnych).
Ja wprowadzam faktury dla osób fizycznych do kpir - nabywca raport fiskalny osoba fizyczna (jpk zaznaczyłam RO) w momencie gdy mam paragony do raportu wpisuje zbiorczo - uważam te działanie fza funkcjonalne bo tym sposobem mogę kontrolować rozrachunki w programie z osobami fizycznymi
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.