Księgowania rozrachunków/błędów

Mam pytanie - co robicie z niedającymi się do weryfikacji rozrachunkami, np po stronie wn dostawcy 0.90 zł - czy można dla wyczyszczenia rozrachunków przyjąć jakieś księgowania do wyczyszczenia ich?Albo np. niepoksięgowane wpłaty dla biura rachunkowego-wiadomo, że było zapłacone...
Mam również przypadek, gdzie zakup, który był kosztem podatkowym, odliczony VAT- nieopatrznie został zaksięgowany na 303...czyli program nie ujął zakupu tego w kosztach, cit złożony, nie chciałabym robić korekty
Takie groszówki, złotowe "ogonki" na koniec roku można spisać w pko /ja daję w nkup/, lub w ppo.
A co znaczą niepoksięgowane wpłaty dla BR ?
I masz saldo z 2019 na tym koncie 303 ?
Wcześniej było biuro rachunkowe, które obsługiwało spółkę, teraz prowadzę ja, jako prezes spółki, wiem, że to było zapłacone, ale wisi mi na rozrachunkach z 2018 r.
Saldo na 303 mam na koniec 2019 r. z faktury, która powinna być na "4" i nie wiem jak to skorygować, nie robiąc korekty dekl. CIT.
Saldo z 303 można spisać w nkup, korekty CIT nie trzeba robić, nie zwiększa się dochód spółki.
A kto zapłacił za tamte stare faktury, jaka jest ich wartość ?
Dzięki, myślałam o nkup, ale nie byłam pewna. Nie mam dokumentów, w tamtym okresie mogły być płacone gotówką
Wartość to 2.900 zł
Skoro nie masz dokumentów, to pozostaje wyksięgowanie tych "zobowiązań" w ppo.
Nie mam dokumentów zapłaty, faktury są, pomimo tego powinnam zaksięgować w ppo(nkup)?
Pomimo czego ?
bo nie wiem o czym myślisz

Co to jest ppo (nkup) ?
Powinno byc ppo niepodatkowe. Wczesniej jak prowadzilo biuro mi ksiegi w takich przypadkach kazali wypisywac kp zeby wyzerowac na koniec roku. Ale wydaje mi się, że nie do końca to jest ok
To jakieś biuro roku :) :) :)
Tylko dlaczego chcesz to księgować w nieopodatkowane? Na jakiej podstawie?
Nie chce, pytam:-)
Może należałoby wyjaśnić sprawę z BR .Napisać oficjalne pismo o potwierdzenie wpłat lub nie. Na podstawie odpowiedzi z BR sporządzić protokół wyjaśniający. Jeśli potwierdzą wpłaty - zamkniesz rozrachunki. Jeśli nie potwierdzą - będzie podstawa do spisania w ppo (podatkowe).
A tak swoją drogą - uzgodnienia sald nie były robione?
Kom. 12 - w tym rzecz, że BR nie dostawało żadnych kwitów na potwierdzenie zapłaty gotówką, tak myślę.
Jak widać nie były. Chyba to zostawię jeszcze na 2019. Nie za dobry kontakt mam z biurem, a nie mam czasu odgrzebywac dokumenty.
Kom. 9 - dlaczego kp kazali wypisywać skoro chodzi o zapłacenie gotówką za obce faktury ?
Ostatecznie kw, ale najpierw bylo kp-wpłata do kasy z rachunku, żeby było z czego zapłacić.
Przeszłam wszystkie stopnie w stowarzyszeniu, kończę dyplomowanego księgowego, ale brakuje mi takiej praktycznej wiedzy często. Wiem, że praca w biurze księgowym mogłaby mi w tym pomóc. No ale prowadzę spółki. Dlatego wasze rady są dla mnie na wagę złota.
Aga, kwota 2.900,- to raczej nie są wielkie pieniądze i chyba szkoda czasu na szukanie jakichś kwitów do tego. Najprościej wyksięgować to tak jak wyżej napisałam, czyli w ppo.
A mogę to zrobić w 2020?jak zrobie w 2019 to zwiekszy mi się dochód...
No jak w 2019, nie zrobiłaś jeszcze bilansu ?
A no nie, pracuje cały czas nad tym:-), jestem księgową i prezesem, więc mam czas do 15.10;-)
No to sprzątaj to na koniec 2019 i będzie spokój :)
Posprzątałabym, ale jak wrzucę to w ppo to zwiększy mi się dochód podatkowy a tego byśmy nie chcieli
Skoro nie chcesz dodatkowych przychodow to zostaw na rozrachunkach.
A tak swoją drogą , to czas do 15.10.20 masz na wysłanie SF a nie sporządzenie ,podpisanie i zatwierdzenie. Te terminy juz minęły.
Myślę jednak , że jako prezes i zarazem księgowa zdajesz sobie z tego sprawę.
Za przekroczenie tych terminów nikogo nie zastrzelą :)
Znam sposoby na terminy;-)będzie sf sporządzony na 30.06 i z tą datą podpis i zatwiwrdzenie 30.09. Dzięki wszystkim
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.