Czy pracownik może zrezygnować ze zwolnienia a praodawca może dopuścić go do pracy?

Czy pracownik może zrezygnować ze zwolnienia a praodawca może dopuścić go do pracy?
Jak lekarz skróci-to TAK
Może,ale sam o tym decyduje i dostanie normalne wynagrodzenie,a nie chorobowe.
KOM 2-kto sam decyduje?
Nie można zrezygnować ze zwolnienia lekarskiego a pracodawca nie może takiego pracownika dopuścić do pracy. Chyba że lekarz stwierdzi inaczej.
Kom.3. to zależy od firmy i szefa.Pracownik jest na zwolnieniu i chce wrócić do pracy wcześniej,pracodawca się zgadza,dostaje 100% wynagrodzenia.Nie może być tak,że pracownik jest chory a pracodawca każe mu przyjść do pracy albo przychodzi do pracy i za czas w pracy dostaje wynagrodzenie chorobowe. Miałam wielokrotnie takie przypadki w firmie.Miałam kontrole z PIP i ZUS i kontrolerzy stwierdzili,że jest to w porządku.
W sytuacji, gdy trwa zwolnienie lekarskie, zabronione jest wykonywanie przez pracownika jakiejkolwiek pracy zarobkowej oraz wykorzystywanie zwolnienia w sposób niezgodny z jego celem.

Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-czy-skrocenie-okresu-zwolnienia-lekarskiego-jest-mozliwe
BAŁABYM SIĘ chorego pracownika dopuścić do pracy - jak się sam uzdrawia to po kij bierze zwolnienie?
Pracownik nie może wykonywać pracy zarobkowej i pobierać zasiłek lub wyn.chorobowe. W przepisach zasiłkowych nic nie ma na temat skrócenia pracy.Chyba,że chodzi o chorobę powyżej 30 dni.Trzeba mieć orzeczenie lekarza medycyny pracy. Zwolnienie od pracy w czasie choroby jest przywilejem a nie obowiązkiem.Są na ten temat wyroki sądowe.
Kom 8- powodzenia - chory pracownik - nie daj ..................:(
Kom.9 Trochę inna sprawa.Pracownica zachorowała( zwykłe zaziębienie) ,wzięła L-4 na jedną firmę,a na drugą (1/2 etatu) nie wzięła.Dostała w jednej chorobowe w drugiej 100% wynagrodzenie.Sprawa wyszła przy obliczaniu podstawy macierzyńskiego.Tłumaczyliśmy ZUS-owi (zgodnie z prawdą),że jej praca w drugiej firmie polegała na pisaniu na komputerze opinii,nie musiała chodzić do pracy.Oparło się o sąd.Sędzia wydał wyrok,że jak sobie pracodawca ustawia pracę to jego sprawa a nie ZUS.
Kom 9

chyba coś Ci sie pokręciło :)

Podaj sygnaturę tego wyroku
Robol- kom 9 ????

Jola- dawaj ten wyrok
Sorry :) *EdithA |

Miało być do 10
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.