Przejęcie pracowników a PIT-4R

Przejęliśmy od 1.09.2020 część pracowników z innej firmy na podstawie art. 23(1). Kilka razy temat przerabiany, ale tym razem jest mały problem.

Ja to rozumiem tak, że za pracowników przejętych za cały rok składa zeznanie roczne oraz wydaje PIT-11 pracodawca przejmujący (może jestem w błędzie już sam zbaraniałem). Kadrowa z firmy z której przejęliśmy pracowników idzie w zaparte i nie chce dać dokumentów płacowych do zeznania, twierdząc, że oni do końca sierpnia złożą PIT-4R, a za pozostałą część roku my.

Moje pytanie jest następujące - czy w takim przypadku, jeśli zostanie to zrobione w ten sposób, grożą nam jakieś konsekwencje ze strony Urzędu Skarbowego, czy korekta zeznania w najgorszym wypadku? Może ktoś miał podobną sytuację i wie jak to ugryźć. Czy naciskać żeby mimo wszystko wydali dokumenty, czy po prostu zrobić zeznanie za tę część roku i "niech się dzieje wola nieba"?:)
Moim zdaniem kadrowa z poprzedniego zakladu ma rację
Cyt
"Podmiot zatrudniający pracowników przed przejęciem powinien przekazać pracodawcy (następcy prawnemu) wszelkie dane niezbędne do prawidłowego wystawienia informacji PIT-11 i sporządzenia deklaracji PIT-4R za cały rok podatkowy a nowy pracodawca powinien:
- sporządzić informację PIT-11, oraz
- rozliczyć zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w deklaracji PIT-4R
za cały okres zatrudnienia pracowników w danym roku u obu podmiotów."
Https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/dzialalnosc-gospodarcza/312142,Przejecie-zakladu-pracy-a-obowiazki-platnika-w-ustawie-o-PIT.html
Najlepiej byłoby, gdyby poprzednia firma wydała Pity za czas zatrudnienia do 31,08.2020r, wy za okres 09-12.2020. Nie zmienia to faktu, że poprzednia firma musi przekazać nowemu pracodawcy również dokumenty płacowe za czas zatrudnienia u nich. Dokumenty płacowe potrzebne są przecież nie tylko dla wydawania pitów.
Kom.1
kadrowa w starym zakładzie NIE MA RACJI
powinna przekazać karty przychodów przejętych peacowników i kwoty wpłaconych zaliczek na PIT-4
nowy zakład sporządza roczny PIT-11 (za cały rok) PIT-4R (za cały rok)
Moim zdaniem, dobrze, że poprzedni pracodawca wystawia i ODPOWIADA za pity za czas zatrudnienia u nich.
INTERPRETACJA
Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 30 listopada 2016 r., sygn. akt 2461-IBPB-2-2.4511.849.2016.1.AK
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i przydatne linki.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.