WDT a stawka krajowa.

Jak dokonać technicznie zmiany z WDT stawka 0% w lipcu a brak potwierdzenia i muszę opodatkować w kraju i zmienić deklaracje rejestry VAT i JPK, czy zmieniam fakturę w rej ze stawka 23%?
Jeśli nie miałaś potwierdzenia wywozu należało wstrzymać się i nie wykazywać jeszcze tej dostawy ze stawką 0%
Wiem Ola ale wykazałam dlatego musze teraz korygować jak to zrobić, podpowiedz proszę.
A jeszcze dopytam czy taki przychód do podatku dochodowego wykazuję a tylko pod. VAT z 0% do WDT należy poczekac na potwierdzenia odbioru?
Tak, przychód pokazujesz normalnie. Ja bym zdjęła z lipca w ogóle ta dostawę i wykazała w odpowiednim terminie ze stawka krajową.
Ale jak w odpowiednim terminie? towar nie wyszedł z magazynu ale faktura wysłana do nabywcy i teraz ani nie można jej anulować, chyba najbezpieczniej wystawić w lipcu ze stawka krajowa ta sama dostawę?a klientowi zostawić ta fakturę z 0%?
Czy pisze się pismo do US ze jest korekta WDT?
Kom4 Ola uważasz żeby anulować ta dostawę, fakturę?
Przeczytaj w jakim terminie należy wykazać wdt ze stawka krajową jeśli nie wpłynęło potwierdzenie wywozu.
Jeśli towar w ogóle nie wyszedł z magazynu to zmienia postać rzeczy... Musicie ustalić czy do dostawy w ogóle doszło.
Faktura trafiła do obiegu więc nie można jej anulować, można ewentualnie skorygować ja do zero jeśli dostawa nie nastąpiła.
Pytanie czy kontrahent ma prawo do dysponowania towarem jak właściciel tylko po prostu go nie odbiera (przez Covid?) czy do sprzedaży nie doszło i nie dojdzie...
Kom.9 nie doszło do sprzedaży, nie wydaliśmy towaru bo nie dokonał wpłaty za ten towar. Wiem ze to wszystko zle brzmi ale już trudno następnym razem nie dam się ogłupić ze na pewno klient potwierdzi odbiór i za wcześnie wykazałam ta dostawę w deklaracji.
Kom.8 wiem kiedy należy wykazac tylko zrobiłam błąd bo juz "wykazałam" i musze z tego się rozliczyć, pierwszy raz mam taka sytuację i zastanawiam się czy jak skoryguje fakturę WDT to czy to będzie w porządku jak nie miałam podstaw do wykazania 0% stawki, czy lepiej poprawić na 23% a następnie jak nie dojdzie do odbioru towaru i zaplaty skorygować to jako sprzedaż krajowa?
Ja bym już się nie bawiła w pokazywanie 23 (bo tez nie ma podstaw, termin na wpływ potwierdzenia wywozu jeszcze jest do września jeśli dobrze liczę...)
Wystawiłabym fakturę korygująca sprzedaż do zero jeśli do sprzedaży nie doszło.
To że pokazałaś WDT a nie musiałaś i była przy okazji zła stawka VAT to już chyba nie ma znaczenia, ale pomyślałabym czy nie skorygować tej sprzedaży jeszcze w lipcu w takim razie
Ano wlasnie, o to mi chodziło żeby skorygować w miesiącu w którym nie słusznie wykazałam WDT i chyba nie muszę mieć potwierdzenia korekty od klienta unijnego?
Bardzo dziękuję Olu za pomoc a może znasz odpowiedz do post.1309197?
Potwierdzenia nie potrzeba
Ja bym skorygowała VAT już przy zakupie takich materiałów, ale wspominałaś że nie trzeba się cofać, więc chyba tutaj nie pomogę
Kom15 ale kupując te towary mielismy do odliczenia 100% VAT a dopiero w momencie wydania za kilka miesięcy z magazynu tego towaru(materiału) do naprawy sam.gdzie jest ograniczenie do 50% nalezaloby skorygować ten naliczony.
Olu, napisz czy jak będę korygować deklaracje VAT-UE to trzeba pismo uzasadniające?
Lepiej wysłac albo napisać w ORD Zu deklaracji
:))
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.