Ulga ZUS z działalności

Pracuję na etacie i prowadzę od 01.01.2020r, działalność. Z działalności płacę tylko zdrowotną. Planuje się zwolnić i od 01.10.2020r. prowadzić tylko działalność. Czy będę mogła skorzystać z ulgi na start?
Nie
Z ulgi na start już nie bo prowadzisz działalność powyżej 6 pełnych miesięcy. Możesz skorzystać z zus preferencyjnego do 06/2022 jeśli spełniasz warunki tzn. nie będziesz świadczyć usług na rzecz byłego pracodawcy i jeśli nie prowadziłaś działalności w ciągu 60 miesięcy przed 01.01.2020 r
...Możesz skorzystać z zus preferencyjnego do 06/2022

A z jakiego powodu do 06'2022?
Od 01.01.20 do 30.06.20 jest 6 miesięcy czyli ulga na start, od 01.07.20 do 30.06.22 są 24 miesiące czyli zus preferencyjny. Źle coś liczę?
Ale jesli zacznę korzystać od 10.2020 to nie do 09.2022?
...Źle coś liczę?

liczysz dobrze, ale na jakiej podstawie ujmujesz w ciemno ulgę na start?

Jeżeli nie była od początku zgłoszenia na kodzie 0540 (a tak zakładam skoro teraz pada pytanie o ulgę) to nie można tego brać pod uwagę,a jedynie 24 m-ce kodu 0570 liczonego od 01.01.2020
@5

Prawo do preferencyjnych składek liczy Ci się od 01.01.2020 a nie dopiero od 10.2020
Moim zdaniem od 01.07.20 powinno być przerejestrowanie na kod 0570.. i od tej daty liczymy 24 miesiące ale poczekajmy na DarkaD
@5

Na jakim kodzie jesteś zarejestrowana od 01.01.2020?

0510 czy 0570?
Kom. 5 masz rację - przyjęłam ulgę na start w ciemno
Miało być kom. 9, chyba powinnam już pójść spać :)
0570
Tylko teraz tak czytam i czy nie powinnam być na 0510? i teraz od października dopiero 0570?
Nie. Od 01.01.2020 masz prawo do 0570 i tak się zarejestrowałaś prawidłowo. Od tego dnia biegnie okres 24 miesięcy preferencyjnego ZUS.

od 01.10.2020 kod zostanie ten sam (0570) tylko dokonasz przerejestrowania z ZZA na ZUA
Wielkie Dziękuuuuuujęęęę:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.