Nowa umowa zakres obowiązków

Wróciłam do pracy po macierzyńskim z obniżonym wnioskiem w zamian za wychowawczy. na okres 6 miesięcy z 3/4 etatu do 1/2 etatu Początkowo pracodawca pomimo braku likwidacji mojego stanowiska nie chciał przywrócić mnie do pracy. Ostatecznie otrzymałam zakres obowiązków z 3 różnych stanowisk pracy z 2 działów. Zakres obowiązków w 1/3 odpowiadał mojemu stanowisku. Po 2 miesiącach zaproponowano mi przejście do innego działu na inne stanowisko z innym zakresem obowiązków. Zgodziłam się miałam przejąć cały etat po koledze i część obecnego zakresu pracy który odpowiadał mojemu nowemu stanowisku. Na umowie widnieje tylko nazwa stanowiska bez konkretnego zakresu pracy.Zgodziłam się na podniesienie etatu do 7/8 ale nie wycofałam jeszcze wniosku o obniżenie etatu z obawy przed zwolnieniem.(ciąg dalszy w komentarzu)
(dalsza część) Osoba z którą omawiałam nowy zakres obowiązków i określająca jaką cześć starych mam zabrać napisała mi maila w którym określa że w jej dziale i na moim nowym stanowisku nie będę wykonywała całego starego zakresu pracy ponieważ nie leży on do zakresu pracy na nowym stanowisku. W momencie przejścia mój poprzedni przełożony powiedział że mam zabrać ze sobą cały proces z 3 stanowisk i tak zadecydował wice prezes.(czasowo 1,5 etatu) Mój obecny przełożony mówi że nie mam się zajmować rzeczami spoza działu. Czy mogę odmówić przyjęcia z powrotem starych obowiązków ? Jakie niesie to ze sobą konsekwencje ? W jaki sposób to zrobić? Czy mogą mnie zwolnić? ? Jakie mam prawa w takiej sytuacji? Czy w momencie kiedy na umowie mam tylko nazwę mój zakres obowiązków jest taki sam jak pozostałych osób na tym stanowisku w dziale?
Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania są do rozstrzygnięcia tam, na miejscu.
Pytaj bezpośredniego OBECNEGO, a nie byłego przełożonego, poproś o zakres obowiązków na piśmie, co częściowo masz w mailu.
Ewentualnie konfrontacja powinna być może tych wszystkich, którzy mają inne spojrzenie, czyli w-ce prezes, dawny przełożony, nowy przełożony no i ta osoba, z którą omawiałaś nowy zakres obowiązków (jeśli to ona też jest decyzyjna) w końcu to ona napisała ci maila.
Co ma zakres obowiązków innych w tym dziale do twoich? To żadne odniesienie.
Dziękuje za odpowiedz, osoba która ze mną rozmawiała i napisał mi maila to mój nowy przełożony nie bezpośredni tylko kierownik działu w którym obecnie pracuje. Kogo ma Pani na myśli mówiąc osoba decyzyjna? Zawsze uważałam że jeżeli przełożony który w imieniu firmy przedstawia mi zakres obowiązków i wręcza aneks z tym związany do podpisania decyduje o zakresie przyznanych mi obowiązków i to co powie i napisze jest wiążące.
No i jasna sprawa.
Masz zakres obowiązków więc po co wracać do tego co mówił poprzedni przełożony, czy porównywać do zakresu innych pracowników.
A co z wice prezesem on podpisuje umowy na ile więżące jest jego zdanie w takiej sprawie? to w końcu wice prezes nie wiem jak mam na to patrzeć nie miałam takich doświadczeń
Nas pytasz?
A skąd nam wiedzieć jakie u ciebie zależności?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.