182dni choroby i co dalej

Mamy taki przypadek że pracownik ma chorobowe od połowy stycznia dziś mija mu 196 dni choroby ale w piatek idzie do lekarza i będzie wracał do pracy, chorobowe wypłacamy my nie ZUS moge mu wypłacić ?
A od kiedy to można chorować 196 dni?
Przegapiliśmy termin, lekarz dalej nam wystawiał chorobowe
I co z tego,że lekarz wystawiał- TY nie możesz zapłacić więcej NIŻ za 182dni
Dzisiaj wezwać pracownika-wręczyć skierowanie do LMP
To musi być 182 dni w ciągu ? bo miał chorobowe 15/01do 05/02 później 6dni urlopu i chorobowe od 12/02 do 31/07 mam od niego informacje że w piątek idzie do lekarza i wraca do pracy. Jestem początkująca i nie wiem co robić
Skoro NIE miałaś pewności czy zliczać chorobowe do jednego okresu zasiłkowego to nawet teraz wystąp do ZUSu -druk ZAS 64-można przez PUE -o ustalenie okresu zasiłkowego
Ok dziękuję bo do końca czerwca licząc to jest 162dni a lipca jeszcze nie wypłacaliśmy dopiero 10.08.2020
Napisz do ZUSu- lepiej wyrównać NIŻ potrącać
Ok czyli złożyć te ZAS 64 i narazie nie wypłacać tylko dać mu te skierowanie do LMP
Dzisiaj masz wypłatę?
Wypłate mam 10.08.2020 za miesiąc lipiec
NO-to pisz do ZUSu żebyś miała odpowiedź przed wypłatż
Ok dziękuje bardzo za pomoc! najlepiej te zas64 czy bezpośrednio do nich dzwonić?
Jakie dzwonić - druk wysyłaj-
Na tym druku jest tylko 6 rubryk a ja mam więcej tych zwolnień bo np tylko na tydzień dostał i póżniej następne . to co dwa druki złożyć ?
Https://www.zus.pl/documents/10182/788036/1045_18+ZAS-64_do+zapisu.pdf/8630af90-0702-4454-bbb6-df9dd84cc9d6
Ten załączyc jako załącznik w PUE i wysłac czy wyrukować i wysłać pocztą
Pue -jest szybciej
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.