Zasiłek chorobowy - 19 pracowników

Proszę o informację- firma bedzie mieć zatrudnionych 19 pracowników
kto będzie im płacił zasiłek chorobowy - zus czy firma /odlicza w dra/
Firma
Ile osób było zgłoszonych do ubezp. chorobowego w dniu 30.11 roku ubiegłego?

Kom. 1
Jak to zostało wyliczone, że to firma będzie wypłacać?
Skoro dopiero będzie mieć zatrudnione. A stan jest na 30.11. poprzedniego roku brany pod uwagę ale pewnie to wiesz skoro podajesz tę date w kom. 2
Art. 61. 1. Prawo do zasiłków określonych w ustawie i ich wysokość ustalają oraz zasiłki te wypłacają:
1) płatnicy składek na ubezpieczenie chorobowe, którzy zgłaszają do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych, z zastrzeżeniem pkt 2 lit. d;
(...)
2. Liczbę ubezpieczonych, o której mowa w ust. 1, ustala się według stanu na dzień 30 listopada poprzedniego roku kalendarzowego, a w stosunku do płatników składek, którzy na ten dzień nie zgłaszali nikogo do ubezpieczenia chorobowego - według stanu na pierwszy miesiąc, w którym dokonali takiego zgłoszenia.
To ile w tej chwili zostanie zatr. osob jest bez znaczenia jeżeli na 30.11 był ktoś do do ubezp. chor. zgłoszony.
NIe wiem ile osób w tej firmie było zgłoszonych i dlatego się o to pytam.
Swoją drogą jak mozna stwierdzić, że firma będzie wypacać zasiłki po informacji, że zostanie w niej zatr. 19 osób? W końcu przcież to mniej niż 21 osób, a nie wiadomo czy ktoś jest zglosozny juz do ubezp. chor.
Kom. 5 w sumie masz rację za lekko podeszłam do tematu. Założyłam , ze skoro jest napisane, ze będzie mieć zatrudnionych 19 to założyłam, ze do tej pory miała mniej lub nie miała w ogóle.
Bo chyba by ktoś to napisał w pytaniu ...
Dziekuję za informacje
Jeżeli na dzien 30,11,2020 r. będzie zatrudnionych 19 pracowników
to płaci zus
pozdrawiam
Nie że "będzie zatrudnionych 19 pracowników", tylko liczy się ilość osób zgłoszonych do ubezpieczenia chorobowego. A to mogą być różne liczby.
Patrzysz ile osób było zgłoszonych do ubezp. chor. na dzień 30.11 (wliczasz wszystkie osoby zgłoszone do ubezp. chor.).
Jeżeli było zgłoszone 1-20 osób, to zasiłki wypłaca ZUS. Jeżeli więcej to pracodawca. Jeżeli na ten dzień nikt nie był zgłoszony do ubezp. chor., to bierzesz pod uwagę liczbę osób zgłoszonych do ubezp. chor.: "według stanu na pierwszy miesiąc, w którym dokonali takiego zgłoszenia".
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.