Kwota brutto netto na umowie do 26 roku życia

Cześć,
W maju podpisałam umowę o pracę na kwotę 3000 zł netto. Nie ukończyłam 26 roku życia, więc bardziej opłacałoby mi się podpisać umowę gdzie będzie ujęta kwota brutto. Czy pracodawca na to się zgodzi? Bo rozumiem że on teraz nie odprowadza podatku, który obejmuje "podatek dla młodych", więc jestem dla niego tańszym pracownikiem.
A nam skąd wiedzieć, czy pracodawca się zgodzi?
Rozmawiaj
Moze trzeba wiedziec jakie masz brutto z obecnej umowy, z paska wyplaty lub listy plac, jak chcesz zaczac przeliczyc na brutto. bo podatek pit4 nie idzie do US tylko powieksza netto wynagrodzenia do wypłaty.

jesli obecna wypłąta 3000 sklada sie z netto+pit4 to brutto jest ok.3820
a jak ma byc, ze nowa wypłata to suma 3000+pit4 to brutto jest ok. 4129
(pit4 wyliczone od wiekszego brutta jest inne niz od mniejszego brutta)
to wtedy tak jest tanszy, bo sa inne skladki zus,
moze zle zrozumialem, moze zbyt chaotycznie napisalem, moze sie "doszkol" jak działa ta ulga dla mlodych.
Marcelax97- podpisałaś umowę w maju 2020?
To już wtedy była ulga dla młodych. Pracodawca zapewne wyliczył brutto wg tych zasad, czyli od netto bez potrącania bez podatku.
Karllolina - bardzo dziękuję za odpowiedź w końcu ktoś potwierdził moje przypuszczenia:) wychodzi na to, że moja pensja brutto to ok. 3400 odliczając wszystkie składki które zostają potrącone (zdrowotne, chorobowe, rentowe ale koszt otrzymania przychodu się nie wlicza bo nie mam ukończonych 26 lat) wychodzi 2700 netto. Czyli jestem pracodawca płaci za mnie mniejsze składki a ja nie mam z tego żadnego przywileju. Trochę szkoda ale na przyszłość będę widzieć że trzeba umawiać się z pracodawcą na kwotę brutto.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.