Zakup aut więcej niż 15000 zł

Kupiliśmy od osoby fizycznej dwa samochody jeden samochód wart 15 000 a drugi 9000. czy można zapłacić to gotówką, aby zaliczyć w koszty?
Czy dwa rożne samochody to jednolita transkacja gospodarcza?
Limit 15 tys. nie dotyczy transakcji z OF, bez dg!
A jak ta osoba sprzedaje kilka samochódów to US nie potraktuje tej osoby jako osobę prowadząca działalność gospodarczą? i wtedy limit 15000 zl
Jak w kom. 1 limity tylko przy transakcjach między firmami
A to będzie jego problem nie wasz, jeżeli prowadziłby działalność bez jej zarejestrowania
Mam umowę kupna sprzedaży od osoby fizycznej.
dobrze bo tak samo myslałam,
dzieki bardzo
Sprawidziłam go W CEDIG i on miał działalność zwiazaną z autami do konca roku, a my kupujemy w lipcu te samochody ale już od osoby fizycznej.
Ale kupujecie od osoby fizycznej
Dokładnie od osoby fizycznej, to dzięki za pomoc
Od stycznia ma zawieszona dzialanosc czy to cos zmienia?
Jeśli w dg ma handel samochodami /albo były one ŚT w tej działalności/, to powinien wystawić faktury sprzedaży, a nie umowy kupna-sprzedaży.
Jeżeli ma zwieszoną to faktury tak jak napisała koleżanka
Jak dla mnie to dwie odrębne transakcje nie jakaś jedna umowa chyba , ze jest inaczej więc tak.
Mam oświadczenie, że jest właścicielem jako osoba fizyczna, więc sprzedaje jako osoba fizyczna.
To jego prywatne auta czy auta które miał wcześniej w działalności??
Mowił, ze mial je w dzialanosci ale wycofal je i to sa jego prywatne od stycznia
To i tak ma przychód z działalności i powinny być faktury, bo jest sprzedaż po wycofaniu z dg w tak krótkim czasie.
Koleżanka cześć ja mam przy okazji pytanie, bo to że musi potraktować tą sprzedaż jako przychód z działalności ok. Ale czy na pewno faktura jak wycofane z tej działalności??
16> ale jaka fv? Kto ją ma wystawić, jak działalności już nie ma. To że jest przychód z dg, to nie znaczy, że ma być fv. Poza tym pewnie od tej transakcji zapłacono pcc, to jeszcze vat do tego?
Dokumentowanie transakcji sprzedaży po zakończeniu działalności
https://www.podatki.biz/artykuly/18_124.htm
Przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku – Ordynacja podatkowa (Dz. U. tj. z 2005 roku Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) w art. 87 określają, iż podatnicy prowadzący działalność gospodarczą obowiązani są na żądanie kupującego lub usługobiorcy wystawić rachunek potwierdzający dokonanie sprzedaży lub wykonanie usługi. Jednakże w przypadku likwidacji działalności gospodarczej, od jej daty nie mamy już do czynienia z osobą prowadzącą działalność gospodarczą mimo zaliczenia przychodu ze sprzedaży środka trwałego po likwidacji do źródła przychodów, jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza.

W związku z tym, wystarczającym dokumentem potwierdzającym zawarcie transakcji będzie umowa kupna-sprzedaży, w której zawarte będą dane identyfikujące zbywcę i nabywcę oraz przedmiot umowy i jego wartość.
Ok, dzięki za wyjaśnienie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.