Wniosek o emeryrurę a dziwna porada z infolinii

Wypełniałam wniosek o emeryturę dla osoby urodzenia pod koniec września i zadzwoniłam na infolinie, bo miałam kilka wątpliwości. Na końcu zapytałam kiedy najlepiej złożyć wniosek. I Pani powiedziała że najlepiej w lipcu i to miesiąc po urodzinach, czyli jeśli urodziny były np 28 czerwca, to wniosek złożyć 29 lipca ???? czy to faktycznie tak jest? Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. To że w lipcu najkorzystniej to zawsze tak było, ale że miesiąc po urodzinach...?
Osoba urodzona pod koniec czerwca czy września?
Najmniej korzystniej jest składać wniosek o emeryturę w czerwcu, najkorzystniej jest złożyć w lipcu (wtedy i kwartalne waloryzacje i roczne obejmie). Jeśli osoba jest nadal zatrudniona, to faktycznie najlepiej jest rozwiązać umowę o pracę pod koniec miesiąca lipca i wtedy też pod koniec lipca złożyć wniosek o emeryturę. Wówczas naliczą emeryturę za cały lipiec i dodatkowo wynagrodzenie za pracę się dostanie do np. 29.07.2020, zatem dwa świadczenia. Jeśli umowa rozwiązałaby się z końcem lipca, czyli z upływem dnia 31.07.2020, a wniosek o emeryturę byłby złożony też np. 31.07.2020 to wtedy zus wypłaci emeryturę dopiero od sieprnia.
Z tym miesiącem po urodzinach to chodzi o tabelę dalszego trwania życia. Ilość miesięcy dalszego trwania życia, przez którą dzieli się nagromadzony kapitał jest mniejsza jeśli wniosek złoży się miesiąc po urodzinach
Ta osoba prowadzi własną DG, i będzie ją dalej prowadzić na emeryturze.
Bardzo dziękuję za informacje, Czyli lepiej faktycznie zaczekać do końca lipca? Bo co prawda na wypłacie nie skorzysta, ale ta mniejsza ilość miesięcy do podziału z kapitału chyba się opłaci?
Kom. 1

Oczywiście osoba urodzona pod koniec czerwca, mój błąd
Kalatka, to jak jeden pan urodził się 06.06.1955 i chce złożyć wniosek o emeryturę, to najlepiej złożyć 06.07.2020? Czy może już 01.07.2020?
Zdecydowanie lepiej jest dzielić zgromadzoną kasę prze mniejszą liczbę miesięcy.
A emerytura będzie i tak za cały lipiec ( bo jest po urodzinach ).
Serdecznie dziękuję za pomoc :) w takim razie czekamy na koniec lipca.
Czarna, lepiej złożyć po 06.07.
Z tabeli będą brane dane dla wieku 65 lat i 1 miesiąc. Przed tą datą byłyby brane miesiące dla wieku 65 lat 0 miesięcy
Dziękuję
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.