Zawiadomienie o błędach w dokumentach podczas gdy firma nie istnieje od ponad 10 lat

Dostaliśmy od ZUS-u zawiadomienie o błędach w dokumentach złożonych za ubezpieczonych w latach 1999-2002. Problem polega na tym, że nasza poprzednia firma nie istnieje od ponad 10 lat, nie ma Płatnika obsługującego ówczesnych ubezpieczonych. Nie wiem czy zignorować to pismo czy dzwonić i wyjaśniać. Nie mam możliwości poprawienia tych błędów.
czy ktoś miał podobny problem?
Gdybyście nie mieli z tamtą firmą nic wspólnego to ZUS by do Was pisma nie przesyłał. Wypytaj się szefostwa jakie sa powiązania tamtej i obecnej firmy.
Tamta firma była spółką jawną męża i teścia, a teraz mamy z mężem sp.z o.o.
Jeszcze dodam że pismo było adresowane na starą firmę nie na obecną i wysłane na ówczesny adres.
Zapewne mieliście obowiązek przejąć dokumentacją pracowniczą i stąd te pismo z ZUS. Proponuję skontaktować się z z oddziałem ZUS.
"było adresowane na starą firmę nie na obecną i wysłane na ówczesny adres"
I wasz firma ot tak sobie bez upoważnienia przyjmuje korespondencję nie kierowaną do was?
Ja miałam taką sytuacje u klienta który miał taki problem, w związku z tą sytuacją wstrzymali mu przejście na emeryturę do momentu wyjaśnienia sprawy także czym wcześniej tym lepiej wyjasnić sprawę ja robiła ręcznie korekty
Kom.5 Poprzednia firma była zarejestrowana na adresie domowym poza tym był to list zwykły wrzucony do skrzynki. Nie doszukiwałabym się tu jakichś machlojek.
2> a jaki sposób powstała ta sp. z o.o.? Może z przekształcenia sp. j.? Może przejęła majątek, zobowiązania, itd. sp. j.?
Iwona , zapewne nie o wszystkim wiesz. ZUS jest lepiej zorientowany.
Może to nie była likwidacja tylko przekształcenie?

Na podstawie wpisu spółki z o.o. do KRS dane podmiotu po przekształceniu są przekazywane do Centralnego Rejestru Podmiotów - Krajowej Ewidencji Podatników. Za pośrednictwem CRP-KEP trafiają również do Centralnego Rejestru Płatników Składek prowadzonego przez ZUS i na tej podstawie ZUS dokonuje właściwych zmian w zakresie danych identyfikacyjnych i ewidencyjnych płatnika.
ZUS przesłał dokument na ostatni znany adres. Gdyby byłyt jakieś przekształcenia, to by pismo było adresowane na obecną firmę.
A gdyby nie było przekształceń , to by była likwidacja i wyrejestrowanie. ZUs nie wysyła pism do firm które wyrejestrowano.
Z mojej praktyki: wysyła.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.