Jak to prawidłowo rozksięgować

W końcowym RZIS wychodzi mi strata brutto 110.000,00 zł, podatek dochodowy 429,00 zł, strata netto 111.381. Wg CIT-8 US ma mi zwrócić zapłacony podatek, jak to powinno być rozksięgowane właściwie na kontach?
Na kocie podatku dochodowego 87x masz mieć tyle podatku, ile wychodz ci z cit-8, nadpłata wyjdzie na koncie 22x rozr z us z tyt pod doch.
Jaką kwotę podatku masz na koncie 87x ?
Miałam 429,00 zł, ale po przeksięgowaniu na WF jest 0,00 zł
No to miałaś tyle co w cit, wynika z tego. Nadpłatę powinnas mieć na 2
Na 2 mam przypis podatku w kwocie 429,00 zł oraz zapłatę 429,00 zł
Ale te 429 to jest podatek za cały rok 2019? No to gdzie tu masz nadpłatę?
No, ale z czegoś musi wynikać ta nadpłata w CIT-8.
A zapłata 429,- to już w 2020 musiała być.
Zaliczka wyszła w 01/2019 i w lutym 2019 była zapłata, później już zaliczka nie wychodziła. Może powinien być jeszcze jakiś zapis którego nie mam?
Nie jestem pewna czy dobrze zrobiłaś CIT-8. Przecież zaliczka za styczeń to musiał być roczny podatek, który powinien być wykazany w CIT.
Podaj, jakie miałaś zapisy na koncie 87x po wn i po ma, coś mi tu nie gra.
W kom. 9 powinno być "zaliczka za styczeń to NIE musiał być roczny podatek"
Na koncie 871 po Wn mam w 01/2020 429,00 zł CIT-2 za 01/2019, natomiast po Ma w 12/2019 mam przeksięgowanie CIT-8 za 2019 w kwocie 429,00 zł na konto 220.
> Wg CIT-8 US ma mi zwrócić zapłacony podatek - ??? to skąd i się wzięła nadpłata w cit? W cit masz stratę podatkową czy zysk?
12> po Ma w 12/2019 mam przeksięgowanie CIT-8 za 2019 w kwocie 429,00 zł na konto 220. - zaraz, a wcześniej piszesz w kom. 3 "ale po przeksięgowaniu na WF jest 0,00 zł." To co przeksięgowałaś na WF, skoro w 12/19 masz wyksięgowanie zaliczki ze 01/19?
W CIT mam stratę podatkową
Wyszła mi tylko jedna zaliczka w styczniu do zapłaty w kwocie 429,00 zł, w kolejnych miesiącach miałam stratę. W lutym zapłaciłam do US te 429,00 zł a w ostatecznym CIT-8 mam stratę
15> jezu, to jak masz stratę podatkową, to nie masz żadnego podatku. Jeśli miałaś tylko zaliczkę za 01/19, zapłaconą w 02, a za luty już wyszła strata podatkowa i brak zaliczki, to już wtedy powinnaś wyksięgować zaliczkę z 871 na 220. Zrobiłaś to w 12, trudno, to co chcesz więcej rozliczać? Nadpłatę masz na koncie 220.
Ok, i w RZIS u mnie strata brutto=strata netto? w miejscu gdzie jest podatek dochodowy powinno być 0,00 zł?
No tak
Super, dziękuje Ci bardzo za pomoc!
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.