Sprzedaż samochodu firmowego, firma zwolniona z vat

Jaki art zwolnienia z vat zasosować na fakturze w przypadku sprzedazy samochodu. Nie jestem vatowcem, samochód kupiony na osobę fizyczną wprowadzony do DG jako środek trwały. Teraz będę sprzedawać, więc faktura na firmę, podatek PIT od tego i zwolnienie z vat z jakiego art ?
Czy bedzie to art. 43 ust 1 pkt 2?
....Czy bedzie to art. 43 ust 1 pkt 2? ..
- NIE

jezeli nie było prawa do doliczenia VAT od jego zakupu - sprzedaj go na FV-marża
Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie mogę wystawić normalnej faktury zwolnionej z vat?
Sprzedaż samochodu firmowego bez VAT bezpośrednio z działalności - warunki

Przepisy przewidują możliwość zastosowania zwolnienia z VAT przy sprzedaży samochodu firmowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT, ale tylko wówczas, gdy łącznie spełnione są następujące warunki:

Samochód wykorzystywany był wyłącznie na cele działalności zwolnionej od podatku.

Przedsiębiorcy nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

Sugeruję się tym wyznacznikiem.
"Nie jestem vatowcem"- to może być 43.1.2
Ok, dziękuję. Nie jestem vatowcem, przy zakupie nie był odliczany vat i przy kosztach ( części itp) także nie było odliczania vatu.
Ok mam jeszcze jedno pytanie. Czyli sprzedaję os fizycznej lub firmie tylko i wyłącznie na podstawie faktury ? Nie trzeba tworzyć umowy kupna sprzedaży ?
Ja tam zawsze do faktury spisuję umowę k-s bo tam można napisać inne informacje czyli czy są jakieś usterki , jakie dok.przekazano , ile par kluczyków itd.
> Nie jestem vatowcem, - czyli jesteś zwolniony ze względu na limit? To nic nie piszesz na fv, żadne 43.1.2, przecież jesteś zwolniony z art. 113
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.