Sprzedaż do Szwajcarii (wyroby akcyzowe)

Witam,
Sprzedajemy z Polski do Szwajcarii towary akcyzowe (paliwo) dla osób fizycznych. Nasza spółka jest zarejestrowana w tym kraju dla potrzeb podatkowych. Faktura dla klienta zawiera netto: wartość towaru + podatek akcyzowy oraz naliczony od tego VAT 7,7 %, a jako wystawiający posługujemy się NIPem szwajcarskim.
Mam pytanie czy jest to prawidłowe, czy nie powinniśmy dokonać najpierw z Polski eksportu wystawiając fakturę (NIP polski ----> NIP szwajcarski), rozpoznać import (jako NIP szwajcarski) a potem dopiero wystawić fakturę (NIP szwajcarski) do klienta z podatkami szwajcarskimi?
A gdzi te paliwo jest sprzedawane ? W Polsce czy w Szwajcarii dla tych osób fizycznych?
Odbiorcą będzie klient w Szwajcarii.
Nie o to pytalam
W jakim kraju nastepuje sprzedaz tego towaru ?
W Szwajcarii.
Faktura jest wystawiana na kontrahenta szwajcarskiego, sprzedaż będzie opodatkowana tamtejszymi podatkami.
To jak paliwo znajduje się w Szwajcarii z Pl ?
Tzn.kto to eksportuje do Szwajcarii a kto jest importerem tego w Szwajcarii ?
Jakie dok.celne masz na to ?
Paliwo produkowane jest w Polsce przez naszą spółkę (czynny podatnik VAT), sprzedawane jest zarejestrowanemu klientowi w Szwajcarii i tam też jest dostarczane. Ze względów prawnych nie możemy sprzedawać kontrahentowi niemającemu licencji importowej jako zwykły eksport.
Zarejestrowaliśmy się więc w Szwajcarii i wystawiając fakturę temu kontrahentowi posługujemy się NIPem szwajcarskim.
Importerem i eksporterem jest ta sama spółka, z tym że posługująca się różnymi NIPami .
To ja tu czegos nie rozumiem ;(
jak jest sprzedawane na fakturę vat w PL (pewnie eksportową na vat 0%) firmie ze Szwajcarii to on zostaje właścicielem tego towaru i to on dalej powinien sprzedawać to w Szwajcarii
czy może jest przewożone jako własny towar do Szwajcarii (nie wiem jakie tu są dok.celne) i dopiero w Szwajcarii sprzedawane dalej ?
Https://www.rp.pl/VAT/303199992-VAT-wywoz-towarow-do-wlasnego-magazynu-poza-UE-to-nie-eksport.html

a najlepiej to aby jakis doradca podatkowy cos wam powiedział
Dziękuję za poświęcony czas.
Właśnie gdyby to były 2 różne podmioty nie byłoby problemu: jeden eksporter polski, drugi importer w Szwajcarii i dalej ten importer dokonywał dalej sprzedaży krajowej w Szwajcarii opodatkowując tą sprzedaż Vatem i akcyzą.
A tak transakcja transgraniczna odbywa się pomiędzy tym samym podmiotem zarejestrowanym do potrzeb podatkowych w 2 krajach....
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.