Wykreślenie w rejestrze członków

W grudniu 2019 na posiedzeniu Rady nadzorczej został wykreślony członek ze spółdzielni. Zapomniałam zaksięgować w grudniu tą uchwałę tym samym nie mam tej pozycji w bilansie za 2019 rok. Bilans już zatwierdzony a po walnym tego roku muszę zwrócić członkowi wpłacone udziały. Czy mogę zaksięgować uchwałę z 2019 roku w tym roku i po walnym zwrócić udziały ?
Skoro bilans już zatwierdzony to moim zdaniem nie masz wyjścia, księgujesz w 2020 roku. Tylko teraz mam watpliwość odnośnie zwrotu udziału. Moim zdaniem po Walnym za ten rok czyli 2021 roku.
A na czym polega księgowanie uchwały o wykreśleniu z rejestru członków?
Trzeba wyksięgować taką osobę z listy członków , w bilansie widnieje w pasywach na zobowiązaniach
Napisałam, że bilans już zatwierdzony a chciałam napisać, że podpisany, jeszcze nie zatwierdzony
Chodzi zapewne o wyksięgowanie z funduszu na zobowiazanie wobec członka. Ja robię inaczej , pomniejszam fundusz w momencie wypłaty.
Skoro tylko podpisany a nie zatwierdzony do doksięguj. Wszak terminy na sporządzenie są przedłużone.
Sposób i termin zwrotu udziałów określa statut. Nie masz innego wyjścia jak postąpić zgodnie ze statutem.
Wypłaty udziałów w spółdzielni można dokonać dopiero po zatwierdzeniu SF za rok w którym nastąpiło wykreślenie członka spółdzielni. Uchwała została podjęta w XII/2019 - musisz sprawdzić czy uprawomocnienia się uchwały nastąpiło też w XII.Jeśli tak to nic nie poprawiaj tylko po zatwierdzeniu sprawozdania wyplac udziały w korespondencji z funduszem. Jeśli natomiast uchwała uprawomocnila się dopiero w roku 2020 to wypłata udziałów może nastąpić dopiero po zatwierdzeniu SF za rok 2020.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.