Jak zaksięgować listę płac przy zwolnieniu z ZUS 50% i przesunięciem wypłat

Dzień dobry,
lista płac za luty wypłacona 10 marca, Zus do zapłaty 15 kwietnia.
Wysłany RDZ o zwolnienie 50% (30 pracowników).
Jak teraz zaksięgować w PKPiR te listy płac?
W lutym zaksięgowana normalnie, w marcu też, czy teraz wyksięgować te 50% zusu na minus?
Czy skorygować luty? Jak to zrobić, czy ktoś już wie?
A masz już pismo z ZUS o zwolnieniu z VAT, bo u mnie jeszcze żadna firma wnioskująca o 50% zwolnienie z VAT nie otrzymała takiego pisma?
VAT = ZUS
Nie, ja również nie mam jeszcze żadnej decyzji...
Ale nie zapłaciliśmy ZUSu wcale jak narazie...wysłaliśmy w kwietniu o odroczenie a w maju o zwolnienie 50%
Ja w takim wypadku księguje wynagr. w kwotach brutto, składek w części finansowanej przez płatnika w koszty nie księguję bo nie są zapłacone. Składki w części finansowanej przez pracownika wyksięguję z kosztów w dacie otrzymania pisma z ZUS o zwolnieniu.
MF do tematu podchodzi do tematu inaczej, wg nich należy się cofnąć z korektą do miesiąca w którym została zaks. lista płac zaks. w koszty.
No właśnie, też czytałam o tym cofaniu się i korektach, więc już sama nie wiem co zrobić żeby było dobrze...
Każdy naciska na wyniki a jak je wyliczyć żeby nikt nie ucierpiał...
Składając wniosek wiemy czy spełniamy warunki. Kto spełnia je to wie że dostanie informacje o zwolnieniu. Nie będzie to decyzja. Więc wiemy już że składek nie wpłacimy. Jak nie wpłacimy nie możemy zaksiegowac w koszty podatkowe. Na pełnej ksiedZe trzeba zaksiegowac w koszty wynagrodzeń nkup. Składki płatnika na koszty konta 405 nkup. Pr,eksiegowac Z konta ZUS zobowiązanie na ppo NPP. Dla współmierności kosztow z przychodami pasowałoby w jednym miesiącu. Ja jednak ksiegowalam w następnym miesiącu na ppo NPP jak otrzymałam informacje z ZUS. Jak składałam wnioski na firmy prZez pue ZUS juz mam informacje o zwolnieniu na każdą firmę. Jak coś papierowo a nie ma ktoś pue to czekamy jeszcze na odp. Na pulpit ksiegowalam netto plus pit 4 w koszty
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.