Zakup-sprzedaż koni z UE

Witam,
spółka zajmuje się zakupem koni sportowych. Kupuje je od osób fizycznych z krajów UE i sprzedaje do innego kraju UE. W Polsce są 1-2 miesiące. Zakup dokonywany jest od osób fizycznych nie prowadzących dz.g. na podstawie umowy kupna-sprzedaży. A sprzedaż dokumentowana jest fakturą ze stawką 0% ( WDT). Czy to prawidłowe rozwiązanie?
dziękuję za pomoc!
Zakup towaru (z tego co czytam to konie traktowane są jak towar) os osób prywatnych i przywiezienie ich do PL to nie jest wnt-- art.10
dalsza sprzedaż z PL do innego kraju UE masz wdt jeżeli są spełnione warunki art.42 ustawy vat czyli nabywca i sprzedawca to pod.vat czynni i na vat-ue , towar jedzie do innego kraju UE i masz na to potwierdzenie
Dziękuję :) po dłuższej lekturze też uważam, że zakup konia z kraju UE od osoby prywatnej to nie WNT. Ale właśnie zastanawiam się nad sprzedażą czy będzie to WDT, dla spółki, która korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT sprzedaje innej osobie prywatnej. Proszę raz jeszcze o pomoc.
A VAT-marża może wejść w grę?
Wdt jest tylko dla vatmanow czynnych vat , nabywca tez musi byc na vat ue wiec jak nabywca to osoba prywatna nie ma mowy o vat 0%
A czy wy macie wtedy vat od sprzedaży to zalezy z jakiego zwolnienia z VAT korzystacie
Witam, po konsultacji z KIS : VAT-marża może mieć miejsce, całość transakcji traktowana jest jak sprzedaż wysyłkowa, więc należy uważać na limity sprzedażowe w danym kraju. Jak się je przekroczy należy złożyć zawiadomienie, że będzie się rozliczać wg przepisów danego kraju UE. Bardzo dziękuję za pomoc!
Jeżeli zakup nie jest wnt to dalsza sprzedaż oczywiście może byc na vat marża
co do sprzedazy wysłkowej z terytorium kraju to masz art.2.23 . art.23 ustawy vat

i dalej piszesz , że "dla spółki, która korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT" czyli rozumiem że korzystacie ze zwolnienia do 200tys. zł z art.113 ?
jak tak to nie ma tu mowy o vat marża bo przeciez nie jesteście na vat czynnym
co do sprzedazy wysyłkowej to faktycznie trzeba uważać na limity
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.