Odrabianie godzin za kwiecień

Proszę o poradę. Pracuję w firmie odzieżowej w dziale sprzedaży. Z racji zamknięcia galerii handlowych firma obniżyła nasze wynagrodzenie o 20% korzystając ze wsparcia państwowego, jednocześnie wprowadziła wydłużenie okresu rozliczeniowego z 4 do 12 miesięcy. Wczoraj się dowiedziałam że godziny które powinnam pracować, (które miałam w grafiku i za które dostałam pensje) ze względu na wydłużenie okresu przeszły na inny miesiąc i muszę je odrobić do końca okresu rozliczeniowego czyli do stycznia 2021 w formie bezpłatnych nadgodzin. Proszę mi powiedzieć czy jest to prawda? Słyszałam już wiele głosów, jedni mówią że trzeba odrobić inni że nie a pracodawca nie potrafi się ustosunkować.
Jeżeli te godziny miałaś w grafiku na miesiąc kwiecień to one nie mogły " przejść " na inny miesiąc tylko po prostu PRZEPADŁY
Nie ma nadgodzin niepłatnych - za wszystkie nalezy sie albo czas wolny albo wynagrodzenie
Dobrze, nawet jeżeli ktoś sugeruje że za nie otrzymałam wynagrodzenie i muszę to "odrobić"?
Otrzymałaś wynagrodzenie za postój w firmie - galeria była zamknięta wiec nie mogłaś pracować .Postój był nie z Twojej winy wiec należy sie wynagrodzenie z art 81 KP
Okresu rozliczeniowego nie można wydłużyć wstecz i raczej wydłużenie następuje po zakończeniu obowiązującego
Zeby wydłużyć okres rozliczeniowy firma powinna zawrzeć porozumienie ze związkami a w przypadku ich braku z przedstawicielem pracowników - kopie wysyła sie do PIP

Należy dopytać o to porozumienie czy zostało zawarte czy też pracodawca sobie tak mówi
W jakim systemie czasu pracy pracujesz , podstawowy , równoważny ?
A czy może być sytuacja że pracodawca mi powie że grafik nie był utworzony na miesiąc kwiecien i że te godziny przechodzą na kolejne miesiące? Ostatni raz byłam w pracy 11 go marca i od tamtej pory już był tylko znikomy kontakt telefoniczny.
Powinnaś dopytać o zawarte porozumienie ze związkami lub przedstawicielem pracowników tzn kiedy zostało zawarte i od kiedy wydłużono okres rozliczeniowy - pracodawca powinien zapoznać pracowników z jego treścią
Nie znając faktów trudno odpowiedzieć jednoznacznie - mówić można wszystko
Wydłużenie okresu nastąpiło przed kwietniem. Nadal nie wiem czy w takim razie wypłata która otrzymałam za miesiąc kwiecien sprawie że będę musiała odrobić fizycznie te godziny bezpłatnie w innym terminie czy one przepadają (o ile był jakiś grafik czy godziny, czy po prostu otrzymałam postojowy zasiłek i godziny płatnie przechodzą na trwający okres rozliczeniowy). Jedno wielkie zamieszanie. Współczuję i sobie i pracodawcy.
Przed kwietniem ? ot tak sobie ? :))
Coś mi sie zdaje ze pracodawca was kantuje
Zawsze jest PIP - on dojdzie do prawdy
Janka, zapewne nie miałaś przestoju tylko zmianę harmonogramu a w nim zmniejszenie ilości godzin. Sytuacja była nadzwyczajna -harmonogram można było zmienić. Jeśli masz stawkę miesięczną to niedopracowne godziny mogą być umieszczane w grafikach kolejnych miesięcy, bez zwiększenia wynagrodzenia za te dni/ godziny.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.