Do kiedy się składa z 3 w zus

Jw
7 dni
Z tyłu druku masz wyjaśnienie:
Zaświadczenie Z-3/ ZAS-12 złóż:
- jeśli masz profil PUE ZUS – w terminie 7 dni od dnia otrzymania zwolnienia lekarskiego na profilu,
- jeśli nie masz profilu PUE ZUS lub masz, ale nie widzisz na nim zwolnienia lekarskiego – w terminie 7 dni
od dnia, w którym otrzymałeś od pracownika wydruk zwolnienia lekarskiego lub zwolnienie wystawione przez
lekarza na formularzu wydrukowanym z systemu teleinformatycznego (zwolnienie lekarskie wystawione w trybie
alternatywnym)
Dzięki, a możesz mi pomóc w takiej kwesiti: Pracownik ma L4 od 30.04.-22.05.2020 i za kwiecień już dostał wynagrodzenie 28.04. i wczoraj 20.05.2020 wpłynęło kolejne L4 nachodzi się od 21.05.2020 – 19.06.2020 z kodem A. Powiedz mi jak wypłacić chorobowe za ten 30.04.2020. ? Nie miałam takiej sytuacji nigdy. A w Z-3 pisze: Płatnik składek wypłacił wynagrodzenie za okresy orzeczonej niezdolności do pracy w danym roku kalendarzowym na podstawie art.92 KP od dnia.. do dnia..: i tu mam wpisać L4 rozbite na te dwa L4 czyli 30.04.-22.05.2020 i 21.05.2020-01.06.2020 (bo wyjdzie mi 33 dni)?
Za dni pokrywające się płacisz tylko raz
Jeżeli jest ciągłość to nie musisz rozbijać
Ok, ale w tym pkt w z-3 od dnia do dnia mam wpisać jedno L4 łącznie czyli 30.04.2020 - 01.06.2020(bo wtedy 33 dni) a za 01.06. dopiero bedzie wyplacone 28.06 czy osobno L4 - 30.04.2020-22.05.2020 i to co nachodzi 21.05.2020-01.06.2020?
Ok a jak wyplacic za ten 30.04? Jak caly maj ma L4
Wpisujesz okres od 30.04-01.06 = 33 dni
z-3 możesz przekazać na początku czerwca
Ale pisałaś wyżej że mam 7 dni na dostarczenie. Wczoraj dostałam L4.
Ale Ty na chwilę obecną wypłacasz jeszcze wynagrodzenie chorobowe, zasiłek będzie należny dopiero za czerwiec od 02-19.06.2020
Nie wypłaciłaś jeszcze wynagrodzenia chorobowego z limitu 33 dni
Dziękuję ślicznie;)
Oczywiście możesz wysłać
Aaa i nieważne że 01.06 będzie wypłacony 28.06?
Zanim no będą analizować te dokumenty to już na pewno będzie wypłacone
Ekstra, dziękuję za pomoc.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.