Emerytura do rozliczenia to pit 37? Czy są tam składki społeczne?

Emerytura do rozliczenia to pit 37?
Czy są tam składki społeczne?
ZUS rozliczył emeryturę w PIT-40A. Nie ma tam składek społecznych, są składki zdrowotne i podatek.
Ale są jeszcze odliczenia, za leki, to jeszcze raz rozliczać?
Chcąc rozliczyć ulgę na leki musisz złożyć pit 37 w trybie korekty.
Składasz w trybie złożenia zeznania.
Składasz teraz PIT-37 w trybie korekty + zał. PIT-O
leki i inne ulgi wykazujesz w PIT-O - sumę wydatków z załącznika przenosisz do PIT-37 / odliczając od dochodu
Składałem przed chwilą rozliczenie emeryta bo chciał odliczyć leki.
Na Twój e-pit informacja, że został rozliczony przez US na PIT-40A i brak rozliczenia PIT-37.
Po "złóż PIT-37" i wpisaniu przychodu i zaliczki z PIT-40A ukazuje się przygotowany PIT-37 w formie "złożenie zeznania".
Po zaakceptowaniu (UPO=200) na wypełnionym PIT-37 jest złożony w trybie "złożenie rozliczenia" poz. 10 pkt. 1.
Ok - czyli ZUS dokonał rozliczenia a nie US
czyli PIT-37 jako pierwotne zeznanie
Fakt, ZUS.
Sam byłem zdziwiony bo też byłem pewny, że będzie tam PIT-37 i trzeba będzie złożyć w trybie korekty. Dobrze, że była możliwość wejść na TeP.
*Jar
podejrzewam, że obydwa tryby są dopuszczalne /system je akceptuje/,
składałem moim staruszkom jako złożenie i jako korektę - obydwa tryby
status - 200, w złożonych dokumentach widnieją jako -
albo korekta albo złożenie rozliczenia.

Adnotacja jest - złożone prawidłowo i uzyskały status 200.
A dlaczego miałby być PIT-37 skoro emeryt miał tylko PIT-40A z ZUS-u ?
Podobno ZUS nie będzie już robił rozliczenia rocznego....jak znajdę to podrzucę link.....:).
Natomiast za żadne skarby świata nie mogę pobrać PIT-37 i UPO z TeP.
Wybieram pobierz PIT (analogicznie UPO)-eksport do pdf, pokręci się kółeczko i nic. Do tej pory nie miałem takiego przypadku.
Próbowałem już dzisiaj ze 6 razy i nic. Nie wiem czy to tylko u mnie tak czy mają jakiś problem.
12.00 - pobrałem bez problemu
To jakiś problem u mnie. Mojego też nie pobiera. Ale tylko z TeP. Inne pliki mi pobiera.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.