Rozliczenie straty od zaliczki

Wystapiła strata w 2017r 998564,12zł w listopadzie 2018 r wystąpiła zaliczka miesieczna do zaplaty, aby jej nie placić odliczylam od dochodu strate z 2017 (polowa straty to 499282,06zł) ale odliczylam tylko tyle ile było dochodu za listopad 2018 czyli 325839,91 zł przez co zaliczka za listopad 2018 nie wystapila. z tej polowy straty zostało 173442,15 do rozliczenia plus drugie 50% straty z 2017. w grudniu 2018 wyszła strata na koniec roku 25649,62. Pit 36l ze strata 25649,62. Czy robiąc pit36l powinno sie ta rozliczona strate z 2017r rozliczoną w zaliczce od dochodu z listopada 2018 wykazać w pit36l? Czy jak ją odjełam w zaliczce od dochodu to wystarczy i pozostała strate teraz moge odliczać ponownie od zaliczki w 2020 r.
Pomóżcie!
Nie rozliczasz tej straty w pit rocznym jak nie ma dochodu
możesz dalej jej uzywać w 2020

post
Sposób rozliczenia straty z lat ubiegłych [1291888]
No wlaśnie na koniec 2018 wyszła strata, wiec w pit36 zadnej straty nie rozliczyłam., czyli pit 36L roczny za 2018 mam dobrze wysłany do US. A w 2020 roku jesli za kwiecien wychodzi mi zaliczka to moge korzystac z calej tej straty 998564,12 zł z 2017 mimo, że odliczylam już czesc w zaliczce miesiecznej za listopad 2018? Czy moge korzystac tylko ze tej pozstałej czesci, ktora zostala czyli 173442,15 plus starata z lat kolejnych?
Teraz już nie liczy się, że część straty odliczyłaś w zaliczce w trakcie roku, ważne jest, że w zeznaniu za tamten rok nie wykazałaś odliczenia straty, bo nie miałaś od czego jej odliczyć.
Czyli mam cała strate z 2017 do wykorzystania w 2020?
Nie całą, tylko do 50 % możesz odliczyć w jednym roku.
Tak do 50% ale liczyć od łącznej kwoty starty czyli od 998564,12/2 ( nie biorąc pod uwagę, że już coś w zaliczce odliczyłam) o to mi chodzi, ja żadko robię te straty i wiem, że zadaje dużo pytań, ale chce być pewna, ze dobrze rozumie:)
Tak 50% od całości
Ok. o to mi chodziło:)
Czyli ma 50% straty z 2017 do odliczenia w 2020r.
I mając strate z 2018 to też mogę w 2020 odliczyć 50%, a z 2019 ( z 2019 mogę odliczyć całą strate w 2020 nie tylko 50% bo się zmieniły przepisy) ?
Do odliczenia w roku 2020 masz 50% za 2017 rok , 50% za 2018 rok , 100% za 2019 rok ( do kwoty 5 ml ) nadwyżkę ponad 5 ml rozliczasz tak jak rok 2017 i 2018.
Te 5 ml to chodzi o kwotę dochodu uzyskanego w 2020?
Ostatnie pytanie moje..:)
straty odliczam do kwoty dochodu który wyjdzie w zaliczce np. miesiac kwiecien?
>10 5 ml to nie jest dochód / przychód tylko kwota straty jaka możesz odliczyć za rok 2019
>11 tak , odliczasz do wysokości dochodu
Aa ok kwota straty ...:)
ufff..dobrneliśmy do końca...dziękuje wszystkim za pomoc i wyrozumiałość :)
super, że jesteście:)
+ Dodaj komentarz

Uwaga:
Autor Tematu umożliwił zamieszczanie komentarzy tylko użytkownikom zalogowanym

Rejestracja użytkownika

Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.