Zbiorcze wystawianie faktur sprzedaży dla pełnej księgowości

Dzień dobry,

Planuje prowadzić SP. Z O.O. i wystawiać sporo faktur sprzedaży jednego produktu (jednego i tego samego urządzenia) w miesiącu. Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość zaksięgowania przychodu w przypadku SP. Z O.O. - czyli pełna księgowość - zbiorczo, np. na zakończenie miesiąca , tak aby nie trzeba było wprowadzać każdej faktury sprzedaży z osobna? Chodzi przede wszystkim o optymalizację kosztów księgowania, ponieważ biura rachunkowe mają opłaty za księgowanie każdej faktury z osobna.

Jeśli jest taka opcja to bardzo proszę o naprowadzenie mnie na taką opcję, jeśli nie to również bardzo proszę o radę, czy jakoś można zoptymalizować księgowanie sprzedaży w SP. Z O.O.

Serdecznie pozdrawiam
Jarosław
W spółce z o.o. moim zdaniem nie ma takiej możliwości, którą chciałbyś mieć. Każda faktura dla firm musi być zaksięgowana.
Ale są różne programy księgowe, które mogą importować faktury sprzedaży wystawiane w programie do fakturowania/sprzedaży.
Biura rachunkowe nie zawsze mają opłaty skalkulowane od ilości faktur czy dokumentów.
A dlaczego planujesz akurat spółkę z o.o. ?
Dziękuję bardzo koleżanko za odpowiedź.

Tak podejrzewałem, że w pełnej księgowości może być z tym problem....

Ale dziękuję za ciekawy trop... Jeśli są programy księgowe, które mogą importować faktury sprzedaży wystawiane w programie do sprzedaży, to domyślam się, że to może usprawnić/zautomatyzować proces księgowania, a przez to zoptymalizować koszty księgowania... Czy mogłabyś podać przykłady takich programów zarówno do księgowania i fakturowania sprzedaży?

Co do formy działalności Spółka z o.o. to planuje ją założyć z tego względu, że:
- nie będę musiał opłacać składek ZUS (dwóch wspólników po 50% udziałów, chociaż drugi wspólnik-rodzina tylko po to będzie)
- przy sprzedaży importowanych urządzeń elektrycznych (do salonów kosmetycznych) nie mogę się załapać na 3% ryczałtu bo PKD na to nie pozwala, pozostaje podatek liniowy... a w SP. z o.o. CIT to jednak 9% (do 1,2mln Euro)
- stosunkowe bezpieczeństwo (w przypadku jak coś idzie nie tak, blokada jedynie konta spółki)
Nie mogę ci podać nazw programów, bo ich nie znam. Nie wystawiam faktur sprzedaży ani nie muszę ich importować do programu księgowego.
O ile wiem udziałowcy spółki z o.o. też mogą odpowiadać swoim majątkiem za zobowiązania spółki.
Ok koleżanko, będę pytał poszczególnych biur o te programy, ale trop mi się podoba...

Z tego co ja wyczytałem to udziałowcy są chronieni jeśli chodzi o ich prywatny majątek, a odpowiadają tylko do wysokości wniesionych środków do spółki. Zarząd co prawda majątkiem całym odpowiada, ale członkowie zarządu mają możliwość uwolnienia się od ponoszenia tej odpowiedzialności za długi spółki (Członkowie zarządu w przypadku powstania sytuacji, w której spółka stanie się niewypłacalną, muszą zgłosić jej upadłości we właściwym czasie – obecnie termin ten wynosi 30 dni od dnia powstania podstaw do ogłoszenia upadłości)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.