Kasa-platnosc gotowkowa

Witam. Mam pytanie ktore nurtuje mnie od dluzszego czasu, chodzi o kase fiskalna i wykonanie uslug na rzecz osob fizycznych . Jak to w koncu jest z limitem i zwolnieniem ze wzgledu na rodzaj platnosci.
Przykladowo w miesiacu lutym wystawiono fakture na rzecz osoby fiz na kwote 4000,00 ( f-ra zaplacona przelewem), w maju bedzie nastepna tez na 4000,00 - platna przelewem i 5000,00- ( 2 f-ry platne gotowk)a. Przyjmijmy ze w czerwcu bedzie 7000 przelew ( jest juz 20 000 ) .
Czy wystawiajac nastepne f-ry wszystkie musza byc oplacone przelewem aby kasy moglo dalej nie byc, czy liczy sie tylko 5000,00 i gotowkowych faktur moze byc jeszcze na 15 000??
Prawde mowiec kiedys pytalam o to w us i powiedziano mi ze gotowke liczy sie osobno . Przegladajac forum nie do konca jestem przekonana.
Wszystko sumujesz jeżeli chodzi o limit 20 tys. (i przelew i gotówkę). Po przekroczeniu limitu masz 2 miesiące kalendarzowe na instalacje kasy. Jeżeli jej nie zainstalujesz, to po tym okresie płatności za wszystkie usługi dla osób fiz. nie prow. dział. gosp. i rolników ryczałtowych muszą być przelewem.
Https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-limit-obrotow-na-kase-rejestrujaca-a-platnosc-otrzymana-przelewem
Podatnik rozpoczal dzialalnosc w trakcie roku 2019. Wystawil faktury na 25 000 - wszystkie platne przelewem. Rok 2020 zaczyna od "0 " i sumuje przelewy i gotówke a po przekroczeniu 20 000,00 albo same przelewy do konca roku albo kasa. Tak?
Limit przekroczył w 2019 roku o ile były to faktury dla osób fiz. nie prow. dział. gosp. i rolników ryczałtowych. Nie ma już nowego limitu na 2020 rok.
Tak, byly to faktury dla osob fizycznych nie prowadzacych dzialalnosci i w 2020 wystawiona jest narazie jedna przelewowa od osoby fizycznej ....co teraz?
Moze wystawiac dla dla osob fizycznych ale plane wszystkie przelewem albo kasa?
Nie sprzedawać usług płatnych gotówką, albo kupić kasę.
Ale do tej pory jest wszystko ok jesli beda same przelewy tak?
No, jeżeli są spełnione warunki do zwolnienia to tak.
Dziekuje
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.