Lista płac za marzec-ksieg.

Jak zaksięgować składki na ub. społ. z części finansowanej przez pracownika oraz składkę zdrowotną( pełna księgowość) czy wyrzucacie z kosztów czyli księgowanie wynagrodzenia w kwocie netto? bo nie wynika to chyba z konkretnego art.pdof?
Wszystko w koszty, a kwota dofinansowania w 760 - tak wynika z artykułu w Zeszytach Metodycznych Rachunkowości nr 10

mogliby tak pięknie księgowanie subwencji rozpisać
Ale w tym własnie artykule w ZMR nr 10 jest dodane ze:
Resort finansów w stanowisku udostępnionym naszemu Wydawnictwu 17 kwietnia 2020 r. wskazał, że jeżeli korzystający ze zwolnienia w opłacaniu składek ZUS pobrał - jako płatnik - składki na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotną od wynagrodzeń pracowników, ale ich nie odprowadził do ZUS, to ich wartością nie obciąża firmowych kosztów podatkowych. W takim bowiem przypadku nie poniósł wydatków związanych z ich opłaceniem, co w opinii resortu nie pozwala na ich rozpatrywanie w kategorii kosztów uzyskania przychodów.
Bez sensu, wychodzi na jedno, dać w koszty i wyksięgować w pozost.przychody oper., po co zaś mieszają, że opłacone tak księgować, a nieopłacone inaczej.... bałagan niepotrzebny

nie widzę tego zapisu-widocznie nie opublikowali na ogólnodostępnej stronie gofinu
Zobacz w post. 1293343 tam wkleiłam z Gofinu ZMR.
Kom.3 rozumiem to tak ze w decyzji ZUS o umorzeniu składek cała naleznośc wobec ZUS dajesz na przychody poz. nie stanowiące podatku.Z tym ze koszty ZUS które finansuje pracownik wyksięgowujemy z wynagrodzenia brutto bo nie zostało odprowadzone do ZUS ale nie wiem czy to już ostateczna decyzja MF w tej sprawie, może jeszcze się ktoś wypowie na ten temat.
A może tak Gofin by się wysilił na odpowiedź, w końcu płacimy kasę za prenumeratę a kupa ludzi robiłaby w sposób pięknie przez nich wyjaśniony....
No właśnie ja też się zastanawiam ...w dacie decyzji zus wyksiegujemy w przychody należność wobec zus i ok ..a co że składkami zus pracownikow przecież niezaplacone nie są kosztem czyli nkup?
Kom. 6 jjj - czytam i oczom nie wierzę że tacy ... ludzie chodzą po ziemi.
Parafka ale o co ci chodzi????
Dzięki ola :*
też nie rozumiem, dlaczego skrzywdziłam parafkę tym kom.6 ??
Kom.8 patrz na kom.4 tam właśnie wkleiłam wyjaśnienie Gofinu, pewnie o to chodzi w kom.8 ale to przecież nie powód żeby tak nerwowo zareagować ale wynika z tego ze już wszyscy jesteśmy zdenerwowani w natłoku nie wyjaśnionych do końca przepisów.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.