TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU O POSTOJOWE ZA MARZEC

Czy ostateczny termin złożenia wniosku o postojowe za marzec minął 30 kwietnia?
Na PUE ZUS wnioski RSP-D maja tylko opcję wpisania przychodu kwietniowego w stosunku do marcowego.
Według art 15zs pkt 7, "Wnioski o świadczenie postojowe mogą być złożone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii".

Nie wiem, czy ja nie nadążam za zmianami przepisów?
Proszę o pomoc
Tak, ostatni dzien minął 30.04
W terminie 3 miesięcy ...oznacza że jeszcze za 3 miesiące po zakonczeniu epidemii
A jakie wynagrodzenie jest brane pod uwagę do wniosku za kwiecień - wypłacone w kwietniu za marzec, czy za kwiecień wypłacone w maju?
Jeżeli wniosek będzie składany w maju, to wynagrodzenie wypłacone w kwietniu.
Przepisy są dość jasne. O postojowe za marzec można się starać nawet do 3 miesięcy od zakończenia stanu epidemii.

Jeśli pierwszym miesiącem, za który starasz się o postojowe ma być marzec, to musisz wykazać, że obroty w marcu w stosunku do lutego spadły ci o co najmniej 15%.
Jeśli pierwszym miesiącem, za który starasz się o postojowe ma być kwiecień, to musisz wykazać, że obroty w kwietniu w stosunku do marca spadły ci o co najmniej 15%.
Jeśli pierwszym miesiącem, za który starasz się o postojowe ma być maj, to musisz wykazać, że obroty w maju w stosunku do kwietnia spadły ci o co najmniej 15%.

W przypadku o staranie się o kolejne postojowe są inne reguły - trzeba wykazać, że sytuacja materialna wykazana w poprzednim wniosku w kolejnym miesiącu nie uległa poprawie. Oznacza to najprawdopodobniej, że starając się o postojowe za kwiecień, gdy dostało się już postojowe za marzec, trzeba będzie wykazać, że obroty w kwietniu spadły o co najmniej 15% w stosunku do lutego.
>5
mam potwierdzona informację z zus że termin składania mija z kazdym miesiącem, zresztą składając elektronicznie teraz nie da sie wpisac lutego i marca tylko marzec i kwiecien
Kom. 5
Problemem jest, to że wysokość postojowego jest ustalana na podstawie przychodu uzyskanego w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku i wynika to wprost z ustawy. Tak więc jak wniosek złożysz w maju, a w kwietniu nie otrzymano żadnego wynagrodzenia to postojowe nie będzie przysługiwać.
Pani na infolinii zus poinformowała mnie dzisiaj, że dla nich ważne jest to co mieści się we wniosku o postojowe, czyli "przychód osiągniemy w dwóch ostatnich miesiącach poprzedzających miesiąc złożenia wniosku". Jak składam wniosek w maju, to mam wykazać spadek przychodu w kwietniu w stosunku do marca.
Niby w ustawie jest 3 miesiące od odwołania stanu epidemii, ale oni trzymają się tych terminów określonych we wniosku. Jak będzie coś nie tak, to będą się kontaktować. Dzisiaj w moim oddziale ZUS przyjęli wnioski wypełnione 30 kwietnia, czyli postojowe za marzec. Zobaczymy...
Kom. 7
Wróć :-). To co napisałem dot postojowego dla zleceniobiorcy. Oczywiście jeżeli chodzi o postojowe dla przedsiębiorcy, to faktycznie ważny jest spadek między dwoma miesiącami poprzedającymi miesiąc złożenia wniosku.
Witam pisze z prośbą o pomoc i wyjaśnienie. Mamy 5 maja, firma w której pracuje na umowie o zlecenie przestała działać w połowie marca. Czy nadal mogę starać się o wypłacenie świadczenia postojowego za miesiąc marzec? I w jaki sposób się to odbywa mogę taki wniosek złożyć sama czy za pośrednictwem pracodawcy?
>10
składa zleceniodawca
Ja też dzisiaj złożyłam w ZUS wniosek o swiadczenie za marzec. W formie papierowej. Nie wiem czy otrzymam.
A ktory termin nalezy liczyc - wniosek do zleceniodawcy czy zleceniodawcy do zus?
Jeśli pierwszym miesiącem, za który starasz się o postojowe ma być kwiecień, to musisz wykazać, że obroty w kwietniu w stosunku do marca spadły ci o co najmniej 15%.Czy taki formularz(RSP-D)na kwiecień istnieje?
Rodzaj RSP-D jest jeden. Jeżeli wniosek jest teraz składany to podaje się w nim przychody za kwiecień i marzec.
Ale daty są już wpisane zaluty i marzec
Mam dokładnie ten sam problem...

"Pracowałam na umowę zlecenie od 1 stycznia 2020. W marcu moja wypłata była powyżej tych 1299zl, ale w tym miesiącu pracowałam już tylko 3 dni (bo potem wszystko pozamykali) i dlatego wyplata w kwietniu wynosiła ok 300zl. Dodatkowo z dniem 1 kwietnia rozwiązali mi umowę. W kwietniu nie miałam informacji żadnej odnośnie tego, czy należy mi się świadczenie postojowe. W maju jednak księgowa poinformowała mnie ze mogę złożyć ten wniosek. Moje pytanie jest nastepujace: czy aby otrzymać 2080zl muszę złożyć wniosek z datą kwietniową? Bo wtedy dochód za miesiac poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, będzie wyższy niż ten wymagany do otrzymania 2080 i otrzymałabym te 2080 zl. Natomiast jeśli złożę z datą majową to automatycznie miesiąc poprzedzający to będzie kwiecień i wtedy zarobiłam tylko 300, więc zgodnie z tymi zasadami dostałabym właśnie te 300 zł tylko... A to bez sensu bo przecież zarobiłam tak mało właśnie ze względu na koronawirusa. "
CD.
No więc gdyby podać przychody z kwietnia, czyli te 300zl to otrzymałabym wtedy tylko 300 zł a nie 2080... Przecież to bez sensu, bo zarobilam tak mało tylko z powodu koronawirusa. Czy ja czegoś nie rozumiem?
Temat dot. postojowego dla osób prow. dział. gosp. Tak więc o co pytasz umowę zlecenie (druk RSP-C) czy dział. gosp. (druk RSP-D)?
Jeżeli chodzi o dział. gosp. to nawet przy przychodzie 300 zł postojowe wyniesie 2080 zł (no, chyba że to karta podatkowa bez vat to wtedy 1300 zł).
Faktycznie, nie zauważyłam..
Mi chodziło o RSP-C. Jestem (a właściwie byłam , bo rozwiązali mi umowę 1 kwietnia) zleceniobiorca i w pracy poinformowali mnie, że mogę złożyć ten wniosek sama (teraz wiem że to nie przejdzie bo tylko zleceniodawca może go złożyć). Ale nie o to chodzi. Chodzi o te datę na wniosku, bo jeśli składając wniosek w maju wpisze się dochody z kwietnia, czyli w moim przypadku 300 zł, bo wtedy już był przestój, to dostanę 300zl. Jaki ma to sens, jeśli nie miałam szansy zarobić powyżej 1299zl bo bylo wszystko pozamykane?
Mam ten sam problem, Czy jeżeli wspólnik spółki jawnej złożył w maju wniosek o wypłatę postojowego wskazując spadek dochodów w marcu w stosunku do lutego czy wypłacą za marzec? W lutym przychód 6000 zł, w marcu 1400,00 zł( złożył wniosek w maju bo w kwietniu zus twierdził, że wspólnikom spółki jawnej postojowe nie przysługuje). We wniosku jest mowa o spadku przychodów w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, a wniosek złożony był w maju, więc powinien porównać przychód marzec-kwiecień, ale w kwietniu przychód 10000,00 więc spadku nie było:( .
Wpisałam datę wypełnienia wniosku 30.04.2020, choć mowa jest o dacie złożenia wniosku.
Wypełniając wniosek online w maju wymusza podanie przychodu za kwiecień i marzec, dlatego wypełniłam ręcznie i zawiozłam do skrzynki podawczej w oddziale zus. Jeżeli otrzymacie odpowiedź dajcie znać jak podeszli do tematu. Wiem, że można wymusić, żeby we wniosku online wskoczył 02 i 03, próbował ktoś?
Jest możliwość wymuszenia wyskoczenia 02 i 03 we wniosku. Wystarczy zmienić datę w komputerze na kwiecień.
Wysyłka jest z datą dzisiejszą, ale 30 kwietnia wysłanie przez pue zus tych wniosków było niemożliwe. Praktycznie cały poprzedni tydzień też była masakra. Powinni to uwzględnić.
"Powinni to uwzględnić." - Wątpię, aby to uwzględnili. W końcu był na to cały miesiąc i była też możliwość złożenia w formie papierowej. Wysyłanie przez PUE ZUS było jak najbardziej możliwe, inna sprawa że ze stroną ZUSu były i do teraz są nadal problemy, no ale u nas w biurze co tydzień wychodzi przez PUE ZUS co tydzień dziesiątki różnych pism i jakoś sobie dajemy z tym radę.
Witam. też mam problem z postojowym .W ZUS dziś mi powiedzieli że papiery za marzec trzeba było wysłać do końca kwietnia i nie dostanę bo ja wysłałam 5 maja A przecież konstytucja mówi że do 3 mies mies po skończeniu plandeki.czy są jakieś szanse by dostać i jak o to się starać
Od momentu złożenia wniosku jest uzależnione to jakie miesiące daje się do porównania. Tak więc oczywiście można je złożyć później no ale wtedy inne miesiące są brane pod uwagę.
Błędnie interpretujesz ten przepis. "Wnioski o świadczenie postojowe mogą być złożone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii". To nie oznacza, że masz 3 miesiące na złożenie wniosku za marzec. Należy to interpretować w ten sposób, że jeśli stan epidemii zostanie zniesiony np. w sierpniu, a Twój przychód we wrześniu w stosunku do sierpnia będzie o 15% niższy, wtedy możesz jeszcze złożyć wniosek, mimo że już oficjalnie epidemii nie ma. Fakt, że epidemia została zniesiona nie oznacza, że od razu Twoje przychody wzrosną skokowo. Stąd taki zapis w ustawie.
@Tomek, sprytna interpretacja, pozwalająca ZUSowi na oszukanie przedsiębiorców. Oznaczałaby, że jeśli ZUS wstrzyma się z wydawaniem decyzji o pierwsze postojowe przez kilka miesięcy, to przedsiębiorca bezpowrotnie straci prawo do ubiegania się o postojowe za kolejne miesiące. Czyżby dlatego wielu przedsiębiorców, którzy złożyli wnioski o postojowe na początku kwietnia, nie dostaje ani pieniędzy ani decyzji?
Czy dobrze rozumiem, że o postojowe będzie można się ubiegać aż do odwołania stanu epidemii? Jestem na samozatrudnieniu i mam stałą stawkę póki co. Na okres wakacyjny będzie mniejsza. Czyli będzie spadek zarobków w lipcu w stosunku do czerwca. Czy postojowe będzie przysługiwać w takim przypadku? :) i czy jednorazowo czy przez 3 kolejne miesiące? Dzięki.
Wniosek RSP-D złożony w połowie kwietnia, wypłaty świadczenia nie ma.
Dzisiaj w zus otrzymaliśmy odpowiedź, że wniosek jest odrzucony, pani nie wie z jakiego powodu, każe czekać na pismo, kiedy pismo przyjdzie też nie wie (powodów do odrzucenia, poza technicznymi nie ma).

I nawiązując do przedmówców, jak ponownie złożyć wniosek za marzec, skoro za chwilę będzie czerwiec?
Myślę, że Tomek ma całkowitą rację ... Dzisiaj Pani z zus zadzwoniła do mnie i kazała wycofać mi wniosek złożony w formie papierowej za miesiąc "marzec" w maju. Stwierdziła, że jeśli nie napiszę pisma o anulowanie to dostanę decyzję odmowną.
Nawiasem jest to genialne posunięcie ustawodawcy ... delikwent przeczyta, że ma trzy miesiące na złożenie wniosku i złoży go za późno !!! Niby nic się nie dzieje , pandemia trwa, można złożyć w maju za kwiecień ... , tylko w moim przypadku w kwietniu jest tak samo źle jak w marcu !!!!! czyli nie mam spadku o 15% !!! czyli przekazałem już swoje 2080 zł. aby zusowi żyło się lepiej.
@Robert, oczywiście nie wycofuj wniosku za marzec, bo pozbędziesz się postojowego w ogóle. Czekaj na decyzję ZUS. Dostaniesz odmowę, to złożysz odwołanie do sądu pracy za pośrednictwem ZUS - taka jest procedura. Tylko gromadź dowody na to, jak ZUS próbował Cię oszukać. Najlepiej gdyby na piśmie dali Ci to żądanie wycofania wniosku.
Witam mam podobną sytuację jak koledzy wyżej. Złożyłem wniosek w maju za marzec i dzisiaj o 7:30 (Sobota) dzwoni pan i mówi że za marzec nie dostanę postojowego. Przekazał informację żeby złożyć wniosek na nowo tylko zamieścić miesiące marzec kwiecień. Czy postąpić tak jak mówi czy czekać dalej ?
Wniosek złożony w maju z wskazanym miesiącami luty marzec, będzie rozpatrzony odmownie. Prawidłowo należało wskazać marzec kwiecień. Jeżeli nadal będziesz zwlekać, to skończy się maj no a w czerwcu trzeba będzie wskazać kwiecien i maj.
Myślę ze warto iść do sądu, sam zus i strona rządowa wprowadzali w błąd informując ze świadczenie postojowe jest tylko dla samozatrudnionych i osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych.
Witam, mam pytanie dotyczące postojowego. Prowadzę własną działalność gospodarczą, w maju księgowa złożyła za mnie wniosek za kwiecień, postojowe otrzymałam. Czy jeśli złoże teraz wniosek (jaki złożyć?) o postojowe za marzec bo względem lutego przychody spadły o 15%i takowe postojowe by mi przysługiwało to czy je otrzymam czy raczej nie mam już na co liczyć ?
Wniosek należało złożyć w kwietniu.
Czy jeśli otrzymam odmowę to czy będę mogła starać się o dalsze postojowe np. za maj ?
Złożyłem wniosek wydawało by się, że za marzec (luty- marzec w rubrykach) w dniu 29.04.
Przelew z ZUSu dostałem 8.05. Niby wszystko w porządku. Dzisiaj spojrzałem na tytuł przelewu i zdziwko...
POSTOJOWE ZA 01-30.04.2020
W maju może cokolwiek zarobię i dostanę odmowę postojowego za dwa kolejne miesiące (kwiecień- przychód ZERO). Czy to nie jest jakiś grubszy przekręt z powodu niewydolności ZUS i tym podobnych instytucji państwa?
Witam , ja miałam identyczną sytuacje złozyłam 27 kwietnia , dostałam 6 maja z tytułem za 01-30.04 2020r.Ale tego nie zostawie piszę pismo do Zusu a jak nie pomoże ide do sądu .
Tak wszyscy dostają opisane przelewy.
Teraz w maju można złożyć wniosek o kontynuację. Bierzesz pod uwagę przychody z kwietnia.
A czy mozna zlozyc wniosek o postojowe o kontynuacje w maju mimo ze nie otrzymalo sie jeszcze decyzji (ani pieniedzy) ws 1-szego postojowego za marzec (wniosek zlozony 08.04)
No ciekawe, za kwiecień złożyłem 22 maja na druku RSP-DK poprzez ZUS PUE. Jest to druk na którym nie ma wyszczególnienia za jaki miesiąc...
KOLEJNY po prostu.
Kom. 42
Tak

Kom. 43
Na RSP-D też nie ma pozycji w której wpisujesz za jaki miesiąc składasz wniosek o postojowe. No, ale są pozycje dot. wskazania przychodów z 2 miesięcy z przed miesiąca złożenia wniosku.
Kom.44
Faktycznie nie ma za jaki miesiąc, aczkolwiek byłem pewien, skoro pytają o luty i spadek w marcu, to przyznają postojowe za marzec... A nie za miesiąc kwiecień, w którym mogłem sprzedać n.p. maseczki za n.p. 5 mln. złotych.
To wszystko to jedno wielkie oszustwo, robienie polaków w przysłowiowego "balona",
a wszystko po to aby nie wypłacać tego co obiecali !!!
Ponadto zauważyłem że cześć pracowników służb .... specjalnie przetrzymuje dokumenty z decyzją (jak by odgórnie dostała przykaz) aby przepadł kolejny termin i kolejna możliwość złożenia wniosku.
Więc nie zdążyłeś złożyć za marzec w kwietniu, bo był długi weekend, list doszedł na 5 maja do ZUS, czyli po terminie.
Odmowę dostaniecie na kilka chwil przed kocem maja lub pierwszego dnia czerwca gdzie nie złośćcie (z powodu krótkiego terminu) lub nie macie szans złożyć wniosku za kolejny miesiąc czyli kwiecień (a w kwietniu jeszcze byliście wstanie udowodnić spadek obrotów) ostatecznie w czerwcu powinniście złożyć za maj a za maj to już "..." bo nie jesteście wstanie udowodnić spadku obrotów.

"Oni" wiedzieli że większość firm po marcu nie jest wstanie już wykazać spadku obrotów gdyż będą one niskie lub będą powoli się poprawiać. Cała Prawda.
"Więc nie zdążyłeś złożyć za marzec w kwietniu, bo był długi weekend, list doszedł na 5 maja do ZUS, czyli po terminie." - Ważna jest data nadania. Tak więc jeżeli list wysłano do 30.04, to termin został dochowany. Swoją drogą nie rozumiem tego zwlekania do końca miesiąca. W końcu obrót za marzec był już znany na początku kwietnia.
Wniosek o postojowe za kwiecień złożony 1 czerwca (31 maja to niedziela). ZUS odrzucił wniosek, że po terminie. Ma rację?
Szok, też spóźniłem się z wnioskiem bo przeczytałem że można złożyć do 3 mcy po zakończeniu pandemii. Może ktoś myśli o wystąpieniu na drogę sądową z zusem w takiej sytuacji ?
W kwietniu skladalam o postojowe za marzec ( w zus do skrzynki),nie dostalam. Dzisiaj dowiadywalam sie i okazalo sie ze zadnego pisma nie ma i w zwiazku z tym nie dostane juz za marzec bo termin byl do 30.04. Co robic?
Witam
Jak rozumiem jest czerwiec. I pytanie pierwsze. Czy pierwszy wniosek o postojowe musi pracodawca wysłać? I jak teraz wyśle za kwiecień , spotkam się raczej z odmową?
Bo Z tego co zrozumiałem , nie mogę wysłać o kolejne postojowe jak pracodawca nie wysłał pierwszego wniosku.
Więc
24 kwietnia do wielu znajomych wysłałem maila z informacją że w kwietniu muszą złożyć wniosek o postojowe za marzec. Wielu z nich do mnie przyszło 27 kwietnia bym pomógł im wypełnić druk następnie mieli iść na pocztę i wysłać. Duże grono tych osób wysłało wnioski pocztą tradycyjną w dniu 29 i 30 kwietnia wnioski do ZUS doszły w maju, około 10, 15 maja kontaktowali się z nimi pracownicy ZUS twierdząc że nie są w stanie tych wniosków wprowadzić do systemu bo system im na to nie pozwoli. I muszą dać decyzję odmowną. W wielu przypadkach decyzja odmowna przyszła w ostatnich dniach maja, albo jeszcze nie doszła.
Pracownicy ZUS mówili: widzę że druk został podpisany w kwietniu ale do ZUS dotarł w maju. Oni chcieli pomóc, jednak z bezsilności śmiali się do słuchawki mówiąc że nie są w stanie nic zrobić. Sprawdźcie sami w PUE jest rozpatrywana data otrzymania dokumentów przez ZUS.
Z całego serca licze że ..oni.. naprawią ten błąd i pozwolą w czerwcu złożyć wnioski za marzec. Dziękuję.
Piszę "oni" bo system forum nie pozwoli na użycie słowa:
U s t a w o d a w c a

;)
To jest oszustwo. Tak skonstruowali przepis, ze każdy mysli że ma 3 miesiące na złożenie wniosku od początku epidemii.
Jestem osoba samozatrudnioną, w kwietniu moje przychody spadły o 50% i nadal pozostają na takim poziomie. Nie odnotwuję spadków -15 % co kolejny miesiac. Z jakiej racji nie mogę dostac postojowego mimo, ze moje przychody są o 50% mniejsze cały czas?!
Wniosek wrzuciłem 05.05. do skrzynki w ZUS, potem dowiedziałem się że za późno (wisiał w ich systemie z błędem - do wyjaśnienia; powinienem złożyć do końca kwietnia, bo wskazane okresy to marzec - luty). Potem, 22.05. złożyłem oświadczenie o wycofaniu poprzedniego wniosku (z racji tego, że po terminie) i złożyłem nowy, dziś 03.06. dostałem pierwszy przelew. Uciekł mi miesiąc, ale nie zapowiada się na znaczącą poprawę w biznesie, więc na jedno wyjdzie.
Witam serdecznie, 5 maja wystawiłam wniosek o postojowe za spadek przychodów miesiąc luty-marzec. Dzisiaj dzwonili do mnie z ZUSu, że decyzja odmowna ponieważ złożone po terminie (wg Pani termin upłynął 30 kwietnia). Macie pomysł gdzie znajdę odniesienie prawne do takiej decyzji? Istnieje w ogóle coś takiego czy wymyślili to żeby nie wypłacać z pustej kasy ZUSu i ewentualnie czekać na pozwy sądowe?
Witam,
Wrzuciłem 6 maja wniosek do skrzynki w zusie o postojowe za luty-marzec z datą 30 kwietnia, czyli kilka dni po terminie i też mi odrzucają. Wiecie jak da się wybrnąć z tej sytuacji?
Bo też myślałem że jest 3 miesiące na złożenie
Z kolei moja dziewczyna ma taką sytuację, że w 28 kwietnia zleceniodawca złożył wniosek o postojowe (postojowe za marzec w porównaniu do lutego) pierwszy przelew dostała 29 maja z tytułem przelewu 1-30.04.2020 chociaż powinien być 1-31.03.2020... 1 czerwca złożyła wniosek o przyznanie kolejnego postojowego i przelew dostała już 4 czerwca z tytułem 01-30.06.2020 chociaż powinien być 01-31.05.2020... I tak naprawdę nie wiadomo za jaki miesiąc dostała, za jaki miesiąc złożyła wnioski... Nic się nie zgadza...
Na przelewie jest wpisywany miesiąc w jakim został złożony wniosek.
Tak więc przelew 1-30.04 dotyczy wniosku złożonego w kwietniu, a przelew opisany 1-31.05 wniosku złożonego w maju.
"1-31.05 wniosku złożonego w maju." - miało być 1-30.06 dot. wniosku złożonego w czerwcu.
"Na przelewie jest wpisywany miesiąc w jakim został złożony wniosek.
Tak więc przelew 1-30.04 dotyczy wniosku złożonego w kwietniu, a przelew opisany 1-31.05 wniosku złożonego w maju.
1-31.05 wniosku złożonego w maju." - miało być 1-30.06 dot. wniosku złożonego w czerwcu. "

Czyli mam rozumieć że postojowe za 05/2020 jej przepadł bezpowrotnie bo złożony był wniosek w 04/2020 oraz w 06/2020
Nie wiem jak do tego podejdzie ZUS. Najbezpieczniej było wniosek złożyć w maju i potem teraz w czerwcu. Niepotrzebnie tak długo zwlekała.
No, ale niech składa wniosek.
U mnie taka sama sytuacja ,wniosek złozony 15 .04 ( za marzec) kasa weszła 08.05 z opisem 01-30.04, według instrukcji kolejny wniosek wniosek możesz złożyć w następnym miesiacu po otrzymaniu pieniedzy ( czyli dostalam w maju , wiec skladam w czerwcu ) i w moim mniemaniu jest to wniosek za kwiecień , bo sytuacja w kwietniu sie nie poprawiła i też był spadek wiecej niz 15% i jak mi gnoje odmówią to ich podam do sądu .
Komentarz 62: ~xyzzzzz "Niepotrzebnie tak długo zwlekała"
Skoro nie ma decyzji do pierwszego wniosku, lub skoro nie wpłynęły pieniądze na konto z poprzedniego wniosku, nie możesz składać kolejnego wniosku !!! (chociażby dlatego że nie wiesz który druk masz złożyć !!)
Również w tym przypadku: "Komentarz 58: ~xyz"
To nie wnioskodawca zwlekał, to instytucja ZUS zwlekała i na "dwie chwile" przed końcem miesiąca dokonała ruchu, (oczywiście poniekąd prawo jej na to pozwalało) ale dlaczego kolejny wniosek potrafili załatwić w dosłownie kilka chwil? Znam podobne przypadki z odpowiedziami na kolejny wniosek nawet w 24h, ( po 48h otrzymano list polecony) też zrobiłem oczy z niedowierzania, można? Można.
Wnioskodawca nie może siedzieć na koncie bankowym i ZUS PUE non-stop, cały czas sprawdzać co się dzieje, nie ma czasu monitorować non-stop zmian w przepisach które w dzisiejszych czasach w związku z pandemią zmieniają się z dnia na dzień.
Ten człowiek musi liczyć na uczciwość państwa i pomoc urzędników. Jeżeli wieczorem w dzienniku usłyszał od rządzących „nie musicie się śpieszyć damy wam czas, „#zostańwdomu” ”. To co zrobi…… .
My siedzimy całymi dniami w komputerach i klikamy…..,
a głowni podatnicy właśnie samozatrudnieni, mikro i małe firmy często zasiadają do komputera raz w tygodniu (może częściej). Jeżeli "Komentarz 58: ~xyz" miał ruch w piątek 29/05, o którym dowiedział się po południu w weekend lub nawet po weekendzie w poniedziałek 01/06. To co mu doradzicie? Załóżmy że sam tego nie zrobi, musi skorzystać z pomocy innych, inni w piątek i weekend już nie pracowali. Co ludzie który płacą podatki i tworzą główną grupę utrzymujących to państwo mają zrobić? To głównie z ich danin państwo ma na „POSTOJOWE”.
Naprawdę proszę rządzących na danie możliwości jeszcze raz tym w którym wydano odmowę.
Z góry w imieniu wszystkich ślicznie dziękuję.
My nie chcemy z wami walczyć a wy nie uczcie nasz oszukiwać.
Pozdrawiam.
Witam, pytanie jeśli do tej pory nic nie składałem ( księgowa wprowadziła w błąd że nic się nie należy ) i teraz chciałbym sobie złożyć wniosek o postojowe, ponieważ cały czas mam spadek obrotów to za jaki miesiąc mogę złożyć, i czy mam szanse coś dostać skoro do tej pory nic nie składałem ??
Czuję się zrona szaro przez Morawieckiego. Jaka tarcza ? Dzisiaj się dowiedziałem, że należy mi się kasa. Prowadzę jednoosobową działalność. Jednak nie mogę złożyć wniosku za marzec, ani za kwiecień, bo jest czerwiec. Ta Tarcza XXX to taki rodzaj oszustwa, bo rząd liczy, że może nie wszyscy znają zmieniane co chwila przepisy.
Kom. 64 Wniosek jak najbardziej można było składać. Z pretensjami nie do mnie ale do tych co przepisy wymyślają.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.