PFR - kwota przychodu za 2019 rok ( Deklaracje VAT / SF a sprzedaż ŚT )

Witam Was,
wg. infografiki PFR do ustalenia kwoty przychodu potrzebujemy:
1. Sprawozdanie finansowe
lub
2. Inne dokumenty
- deklaracja podatkowa
- księgi rachunkowe
W stronie MF jest informacja o deklaracjach VAT (myślę, że chodzi o porównanie obrotu)
Czy ktoś z Was przeszedł wniosek i miał sprzedaż środków trwałych w 2019 ?
W SF jest ona wykazywana persaldo PPO/PKO, nie jest przychodem ze sprzedaży.
Gdyby uwzględnić jednak deklaracje VAT wejdzie do niech jako przychód ze sprzedaży.
Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić / które dane wykazać we wniosku ?
Na stronie MF pisza o deklaracjach VAT wiec czeski film nie wiadomo co w koncu ma byc
Na stronie MF piszę o deklaracjach VAT w przypadku podawania obrotów przy liczeniu spadku obrotów . Natomiast czy do podania przychodu za 2019 też maja być brane deklaracje VAT czy inne dokumenty finansowe, to już sie nie wypowiedzieli.
Po wpisaniu w przeglądarce zlozenie-deklaracji-vat-niezbedne-do-wsparcia-w-ramach-tarczy-finansowej
Podano pola brane przy ustaleniu przychodu , ja chyba będę sumować deklaracje za 2019, myślicie że będzie prawidłowo? Też już zgłupiałam czy z cit czy z deklaracji VAT.
KAS nie ma jeszcze sprawozdań finansowych za rok 2019. Może mieć tylko CIT-8. A ten jak wiadomo całkowicie rozjeżdża się z deklaracją VAt (zaliczki, odsetki otrzymane, odszkodowania itd.). We wniosku bowiem jest mowa o spadku przychodów ze sprzedaży rozumiany jako spadek sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym i wartościowym. Wydaje się że trzeba będzie się oprzeć na deklaracjach VAT.
Dostałam subwencje - liczyć tylko z deklaracji VAT ręcznie czyli nie robić zestawień komputerowych tylko tak dokładnie bez groszy jak jest wpisane w deklaracji bo automat liczy kwoty podane na deklaracjach. Sprawozdanie było już złożone i nie posłuchałam instrukcji i nie wzięłam pozycji z RZIS przychód ze sprzedaży tylko posłuchałam forumowiczów i wzięłam z deklaracji vat teraz spłacam dług.
Ave
czyli też nie liczyłaś z JPK - ewentualne grosze - w skali roku pewnie kila złotych różnicy a same sumy netto z wszystkich deklaracji vat za 2019 rok ?
Witam sam jestem ciekaw sprawozdanie złożyłem w marcu a jak liczyć ten przychód za 2019 czy z Sprawozdania czy ogólnie z deklracji VAT - 7 jako obrót za cały 2019 r ? WNT w to nie wchodzi tak wiec jak uważacie ?
Same sumy z jpk byłoby inaczej bo jak grosze z całego roku zliczysz to wyjdzie inaczej musi być zliczone miesiącami tak jak w deklaracji vat bez groszy i dajesz sprzedaż 8 sprzedaż 23 export i wdt i sprzedaż stali gdyby była
Oczywiście wnt i import nie liczymy bo te pozycje wynikają z zakupów
DO AVE
"Dostałam subwencje - liczyć tylko z deklaracji VAT ręcznie czyli nie robić zestawień komputerowych tylko tak dokładnie bez groszy jak jest wpisane w deklaracji bo automat liczy kwoty podane na deklaracjach. Sprawozdanie było już złożone i nie posłuchałam instrukcji i nie wzięłam pozycji z RZIS przychód ze sprzedaży tylko posłuchałam forumowiczów i wzięłam z deklaracji vat teraz spłacam dług."
To znaczy brałaś/ brałeś tylko z VAT-7 (lliczyłeś WNT?) Jakiś kontakt do Ciebie poproszę
Witam,
Czy data rozpoczęcia działalności i PKD wg REGON?
Darek wyżej napisałam przecież że wnt nie bo to wynika z zakupów tylko to co wynika ze sprzedaży na MF jest instrukcja do liczenia
Marysia: data z ceidg brałam a pkd przeważające
Dzięki za cenne wskazówki.
AVE
Dziękuję bardzo , to podam tylko obrót z deklaracji szkoda gadać, jak dzwoniłem na PFR to mówili że przychód z RZIS a jeśli nie to z obrotu deklaracji . Sami chyba nie wiedzą co, podam tak jak Ty miałaś . Dziękuje. A liczbę pracowników przeliczałaś na etaty ? oraz strukturę pokrycia starty jak podałaś w w procentach ? wystarczy 30-40%?
Podałam 50% ale też na czuja bo skąd wiadomo tego nikt nie wie co nastąpi. liczbę pracowników na etaty a to co wyjdzie zaokrąglasz w górę stan na 30.04.2020 i musi być nie więcej niż na 31.12.2019 jest tam gdzieś instrukcja liczenia tego poleciałam wg instrukdji
" liczbę pracowników na etaty a to co wyjdzie zaokrąglasz w górę stan na 30.04.2020 i musi być nie więcej niż na 31.12.2019 " nie bardzo rozumiem, jak to nie więcej niż na 31.12.2019 ? A jeśli zatrudnienie się zwiększyło w tym roku ?
1/ jeśli na koniec 04 miałaś 30 pracowników a na koniec grudnia 25 to może zawnioskować o 25,
2/ jeśli na koniec 04 miałaś 30 pracowników a na koniec grudnia 35 to możesz zawnioskować o 30,
to bardzo proste trzeba czytać ze zrozumieniem na koniec kwietnia nie więcej jak na koniec grudnia
Już jasne, dziękuję. Ja nie jestem mikro i mnie to nie dotyczy, dlatego nie zrozumiałam od razu o co chodzi.
Jotka to chyba nie ma znaczenia ja też nie jestem mikro a trzymałam się tej zasady
AVE i JOTKA
Dzwoniłem przed chwila do PFR i powiedzieli mi Ja jestem MŚP że przychód za 2019 tylko ze sprawozdania a nie z deklaracji VAT-7 i co wy na to ?
Ja jestem małym 30 pracowników i wzięłam z VAT7 i żeby było jasne jest to u mnie inna kwota niż w sprawozdaniu które już jest złożone do KAS. Złożenie w KAS było 29 kwietnia. Jedyna możliwość to taka jeżeli miałabym się odnieść do twojego postu (Darek) to że sprawozdanie nie było przetworzone i wzięło z vat7 zgodnie z tym co wpisałam
Ave
a jeśli chodzi o niezaleganie w podatkach/ZUS, w którym wariancie byłaś ?:
- niezaleganie na 31.12.2019 r.
- zaleganie na dzień złożenia wniosku
Czyli bezpieczniej, jak nie jest SF złożone to wyliczyć z deklaracji VAT.
Problem co podać jeśli jest złożone SF i PIT/CIT roczny.
AVE wydaje mi się, że w przypadku MŚP we wniosku należy podać stan zatrudnienie na dzień 30.04., tutaj wysokość subwencji nie jest zależna od ilości pracowników tylko od przychodów 2019, myślę że ilość pracowników wskazana we wniosku ma służyć rozliczeniu się z utrzymania stanu zatrudnieniu.
DAREK nie mam pojęcia, a jeśli ze sprawozdania to czy należy brać pod uwagę zmianę stany produktu ? Chyba jednak zrobię tak jak AVE, czyli deklaracje.
Nie, jednak pracowników rozliczać będzie się z stosunku do średniej z 2019r.
Tak jotka masz rację. Ci pracownicy są istotni w mikro. A w MŚP policzyło mi wg przychodu. Właśnie złożyłam w drugiej firmie zobaczymy.
Odnośnie zalegania, na dziń 31.12.2019 nie zalegaliśmy z niczym natomiast na dzień 30.04.2020 mamy złożone odroczenie składek zus i zalegaliśmy z pit4 bo korzystamy z tarczy i termin jest do 01.06.2020
Jednak ze sprawozdania :)
Ok. Ale przy hód z rzis? Przych ze sprzed tow i usł?

Bez przychodów ppo i finansowych rozumiem.

???

No

Bo w innym poście były kom, że zarówmo przychód do wykazania spadku jak i ten za 2019r mamy brać z dekl. Vat 7 o ile nie jesteśmy zwol z vatu...

Bądź tu mądry.....
Przy subwencji liczonej od przychodu nie powinniśmy chyba brać sobie z VAT jesli jest złożone sprawozdanie i są rozbieżności z vatem, tylko co ze zmianą stanu produktu?
Zsp jest wartością która koryguje koszty, więc nie brałabym jej pod uwagę podając przychód za rok.
Czyli podsumowując, zdania są podzielone. Były głosy, że przychód:
1. z deklaracji vat
Ave - która dostała subwencje ( złożone SF w MF )
2. ze sprawozdania tj. RZiS
Czy ktokolwiek z tu wypowiadających dostał subwencje opierając się na tych danych, jeśli tak to czy złożył już SF za 2019 ?
W SF wiadomo, wyłączamy zmianę stanu produktów, podajemy przychód ze sprzedaży, nie uwzględniamy transakcji związanych ze sprzedażą śt.
Jeśli PFR weryfikuje w MF sprzedaż - a wg. odmownych decyzji widać, że to robi - to jeśli nie jest złożony PIT/SF jak będzie to w stanie zrobić ?- chyba tylko opierając się na deklaracjach VAT - stąd może ta informacja.
Problem z wyborem właściwego źródła przychodów ( w infografice PFR spójnik "lub") jeśli w MF złożone są:
- SF
- Pit/Cit
- VAT
Czy
O masz u mnie odrzucili stan zatrudnienia im się nie zgadza.Na koniec grudnia miałam 3 na koniec marca 2.Też tak wpisałem i błąd.Na PIT 36 mam rozliczony działalność plus przychody ze spółki jawnej której jestem wspólnikiem.Wzielam przychód z jawnej z PIT B.
Kom32
Ja mam zmianę stanu produktów, ale na rzis tego nie widać bo robiłam RZiS dla jednostki mikro, więc tam jest widoczna tylko pozycja pt. "Przychody podstawowej działalności operacyjnej i zrównane z nimi." i to jest tylko jedna pozycja o przychodach ze sprzedaży w której zawarto też zsp.
Takie sprawozdanie dostał KAS, wiec jak zmniejszę kwotę o zsp, to oni nie widząc tego uznają że się nie pokrywają te kwoty.
jak dla mnie to jest kompletne pomylenie pojęć , wszystko wymieszane.
Przecież inne przychody ustalamy w oparciu o uor ( SF), inne w oparciu o ustawę o pdof (PIT), a jeszcze inna sprzedaż wykazywana jest do deklaracji VAT ( w oparciu o ustawę VAT).
Dostałam dofinansowanie w dwóch firmach w każdej brałam z vat7 a nie z RZiS i czytam tą umowę i co w niej oświadczyłam: cyt " Przedsiębiorca oświadcza, że wielkość obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) w 2019
roku wyniosła....." i tak sobie myślę przecie źle nie oświadczyłam bo tak na prawdę różnica pomiędzy vat7 a RZIS z pozycji pierwszej przychód ze sprzedaży różni się sprzedażą ST które są w PPO a przecież przychód ze sprzedaży ST jest obrotem gospodarczym w myśl definicji "obrotu gospodarczego)
Wnioski są weryfikowane automatycznie - system to robi, bez udziału człowieka.

Być może weryfikuje z danymi, które posiada. Jeżeli podmiot nie złozył SF za 2019r., to weryfikuje z zsumowanymi za cały rok danymi z dekl. VAT-7... - najprawdopodobniej tak jest.

Złożyliśmy SF za 2019r., więc przychód za 2019 dam z RZiS bez uwzgl. ZSP, natomiast obroty do podania spadku - z dekl. VAT-7 za 03 i za 04/2020.
Kom37
no właśnie niekoniecznie. Koleżanki spółka złożyła wniosek, podała przychody z RZIS, ale SF jeszcze nie wysłała do KRS, więc system tego nie mógł zweryfikować. A jednak wniosek przeszedł pozytywnie.
Pytałam czy przypadkiem nie było tak u niej , że te przychody z RZiS są takie same jak obroty w VAT. Odpowiedziała że nie były tożsame, w deklaracjach vat ma o wiele większą kwotę niż na RZiS .
Ta tarcza to jest jakiś dziurawy durszlak. Na stronie PFR stoi jak byk:
Przychód osiągnięty przez danego przedsiębiorcę w 2019 r. należy ustalić w oparciu o przychód wskazany w sprawozdaniu finansowym sporządzonym za rok 2019 r. W przypadku braku obowiązku sporządzania sprawozdania finansowego przez przedsiębiorcę albo niesporządzenia sprawozdania finansowego za 2019 r. na chwilę składania wniosku przychód należy określić na podstawie innych dostępnych dokumentów, np. na podstawie właściwych deklaracji podatkowych, ksiąg rachunkowych.
Na stronie gov.pl każą opierać się o deklaracje VAT. Ktoś tam ma rozdwojenie jaźni. A potem jak wniosek odrzucony, to pretensje będą do księgowej.
Mariaem - ja myślę podobnie i zrobię tak samo, bo uważam, że skoro od przychodu ze sprzedaży zależy dotacja to nie mogę jej zawyżać o np- faktury wewnętrzne od reklamy, które obrót w deklaracji mi zawyżają :) w deklaracji VAT mam również przychody operacyjne ze sprzed odpadów stłuczka, które przychodem ze sprzedaży nie będą więc dalej zawyżyłabym przychód do obliczenia subwencji. Może AVE składała o tę dotację zależną od liczy zatrudnionych i system nie analizował dokładnie przychodu ze sprawozdania za 2019 bo po co??? albo jeśli podajemy mniejszą podstawę niż system myśli to przepuszcza ?? Takie moje przemyślenia..jestem daleka od zawyżania i podawania nieprawdy dostosowują się do deklaracji, ponieważ w instrukcji jest najpierw sprawozdania, a ja złożyłam w marcu :) natomiast do porównania sprzedaży kwiecień 2020 do kwiecień 2019 nie ma wyboru, mają tylko deklaracje i tam do porównania uwzględnię stłuczkę bo to kwoty mały i nie mają dużego wpływu na zmianę procentów spadku.
Na stronie GOV każą się opierać się na deklaracji - ale może mają na myśli przychody miesiącami do spadków,o rocznym przychodzie jest też mowa??? Na innej grupie widziałam komentarz osoby która brała przychody roczne ze sprzedaży ze SF i miesięczne z deklaracji i otrzymała subwencję:)
Miesiące porównywane z deklaracji VAT 7 przychód z PIT 36 dodam że różnica z PIT 36 i Liczonych deklaracji duza(sprzedaż VAT marza).....No i się udało przyznane.zlizone rano decyzja o 19
Co post, to inna informacja - jednym osobom pozytywnie rozpatrują wnioski z przychodem z PIT, innym - z obrotem z deklaracji VAT (była wypowiedź osoby, która otrzymała pozytywną decyzję, a jako przychód za 2019 rok wpisała sumę z deklaracji VAT za 2019 rok). Paranoja jakaś.
Do Kom15, Mówił o ze nakjpierw przychod z RZIS, wam mówili którą pozycję czy że zmianą stanu produktow ??? Przychód ze sprzedazy i zrównanie z nimi. .?
Kom 37
mariaem
Udało się już złożyć wniosek ?
Wczoraj złożyłam dekl. VAT-7 i po kilku godzinach miałam już UPO.
Nie będę czekała 4 dni, ale może już jutro złożę wniosek.

Taki mam plan.
Do mariaem samo UPO nie wystarczy musisz zadzwonić do US czy deklarację VAT za 04 widzą już w systemie ja tak zrobiłam koleżanka też i w obu przypadkach Panie z US były łaskawe i odpowiedziały a były to inne US. Obecnie deklaracje vat są szybciej przetwarzane 1-2 dni te 4 dni o których mowa to chyba z naddatkiem
47

dzięki wielkie :)
Kom46
Marysiu :)
mam takie dwa przypadki :
1) podatnik złożył vat-7 w dniu 01.05 i złożył tego samego dnia po północy wniosek do PFR. Wniosek nie został odrzucony tylko jakby "wchłonięty" do systemu bankowego i tam sam "siedział". w dniu 05.05 przyszła informacja z banku że subwencja przyznana.
2) podatnik złożył vat -7 w dniu 01.05 i złożył wniosek w dniu 05.05. po północy. W dniu następnym dostał informację, że subwencja przyznana.
Może takie dane pozwolą Ci podjąć decyzję
Dzięki, wysłałam wniosek :)

Napiszcie proszę, gdzie sprawdzać czy subwencja została przyznana?
Na str. banku po zalogowaniu w zakładce "wnioski..." czy na e-maila przysyłają decyzję?
Środki kiedy wpływają?
Mnie przelali na konto bankowe rachunek podstawowy. Teraz nie mam pojęcia jak to zaksiegowac , to nie będize przychodem dla firmy i nie podlega opodatkowaniu?
Https://www.prawo.pl/podatki/czy-subwencja-z-tarczy-antykryzysowej-z-pfr-jest-opodatkowana,500024.html
Czyli jest przychodem taka subwencja czyli ksieguje
wn 132 bank kredyt ma 760 subwencja?
Kom 50
informacja sms i szczegóły w zakładce wnioski na stronie banku. Zależy od banku środki wpływają po 2-4 dniach.
Kom 52
absolutnie się z tym nie zgadzam. Piszą informacje żeby pisać, nie jest to źródłem prawa i ci co piszą nie wezmą odpowiedzialności za swoja interpretację.
Uważam że dopiero umorzona subwencja będzie przychodem do opodatkowania.
Trzeba czekać tylko i wyłącznie na wyjaśnienia MF. Ja nie czytam tych interpretacji z różnych innych źródeł.
53

wg mnie właśnie tak
53, 56

to jest stan na dzisiaj.
Być może dopiszą do art. 21 updof punkcik i będzie zwol. z opod.
Któż to wie?

54

dzięki
55

być może masz rację, ale gdy otrzymasz subwencję, to ujmiesz jako niepodatkowe przychody?

wn/130 rach.bank.
ma/760 ppo nkup?
Mariaem czytam kciuki, ja złożę po Tobie :) jeslibyś mogła to daj znać jak będzie pozytywnie: co i jak robiłaś, czy mikrofirma itd, jaką datę wzięlaś za rozpoczęcie i skąd przychody za 2019. Ja złożyłam wczoraj zastanawiam się czy wysłać w poniedziałek czy jeszcze jutro.
>59 mialo być, że Vat-7 złożyłam wczoraj.
Kom58
nie, ja raczej dam na rozrachunki publiczno prawne na ten moment.
61

w sumie to i tak płacę zal. uproszczone, więc do końca roku mam spokój, a nawet dłużej, bo nie zamierzam rezygnować z tej wygody :)
59, 60

mała firma
data rozpocz. z odpisu KRS - taka jak tam wpisana
przychód za 2019 z RZiS bez uwzgl. ZSP
Ostatecznie subwencje ksiegujecie tak?
ma 760 ppo do podatku nkup wn 132 konto subkonto ,żeby wieziec jakie wydatki będą z tgo konta realizowane a dopiero po umorzeniu subwencji dajecie w przychody 760 ppo i opodatkowujecie?
Czy moze lepiej zawiesic na koncie subkonto z bankiem jako subwencja PFR. i nie ksiegowac w przychody nkup
64

patrz kom. 61

Ja jeszcze nie wiem, najpierw czekam na przyznanie :)
Mariaem składałaś wniosek jako mikro czy mała firma, możesz mi pomóc z ilością pracowników mała firma.
Mała

pracownicy:

um. o pracę
um.cywilnopr. (um. zlec. um. o dz.)
prac. na macierz., na wychow.
To jest inf. z mojego banku

Przez pracownika należy rozumieć osobę fizyczną: (i) która zgodnie z przepisami polskiego prawa pozostaje z przedsiębiorcą w stosunku pracy oraz została zgłoszona przez przedsiębiorcę do ubezpieczenia społecznego na dzień ustalenia stanu zatrudnienia przedsiębiorcy na potrzeby określenia kwoty subwencji finansowej, z zastrzeżeniem, że stan zatrudnienia określa się w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy; oraz (ii) współpracująca z przedsiębiorcą, niezależnie od formy prawnej (w szczególności na podstawie umów cywilnoprawnych – umowy zlecenia lub umowy o dzieło), która była zgłoszona przez przedsiębiorcę do ubezpieczenia społecznego, na dzień ustalania stanu zatrudnienia na potrzeby określenia kwoty subwencji finansowej
Czyli na rozrachunki z bankiem subwencja będziemy w kontakcie i na bieżąco powinnismy monitorowac jak to zaksiegowac.
69

wg mnie - właśnie tak.
Mariaem
pracowników mam wszystkich na umowę o prace kwiecień 2020 -23 osoby
grudzień 2019 - 25 osób , maj 2019 -26 osób czyli wpisuję 23 osoby.

Ale wczoraj brałam udziła w szkoleniu online z PFR i dla małych firm oblicza się inaczej wyliczenie powyższe jest dla mikrofirmy
podstawa do określenia subwencji dla małej firmy
średnia ilość pracowników w okresie 12 miesięcy pelnych miesięcy kalendarzowych licząc końca miesiaca poprzedzajacego zawarcie umowy subwencji w relacji do średniego stanu zatrudnienia w 2019 roku obliczona jako zatrudnienia w 2019 obliczona jako średnia z liczby Pracowników na dzień
31.12.2019
30.06.2019
JAK TY TO LICZYŁAŚ, BO JA ZUPEŁNIE NIE WIEM JAK
Mi podała liczbę pracowników koleżanka, która się zajmuje kadrami w firmie.
Prosiłam by liczyła wg wytycznych:

https://pfrsa.pl/dam/jcr:997d60c7-2f85-493a-b79b-a66e32af04b5/tarcza-pfr-okreslanie-liczby-pracownikow.pdf
>71 Ella, nie rozumiem, przecież dla małej określenie kwoty subwencji nie ma znaczenia liczba pracowników.
>71 to co przytoczyłaś, to moim zdaniem oblicza się po roku w celu policzenia zwrotu subwencji. Cały czas myślałam, ze we wniosku dla malego (tak pisze w kalkulatorze z pko) trzeba podac liczbę pracowników na koniec poprzedniego miesiąca.
Jeśli chodzi o porównywanie obrotów (małe przeds.) to wpisałem dane z deklaracji VAT, natomiast przychód wpisałem z wartości wynikającej z RZiS (niezłożone jeszcze sprawozdanie). Wniosek w tym samym dniu zweryfikowany pozytywnie, w następnym kasa. Być może, dlatego że z deklaracji za cały 2019r. im wyszło więcej niż dałem, nie liczyłem :) Albo może z GUS-u też biorą dane?

Subwencję księgujemy jako długoterminowa pożyczka na koncie rozrachunkowyn
Kom 75
jak się podaje przychody według rzis i podana kwota jest mniejsza niż sumy obrotów liczonych z deklaracji VAT. To wniosek pozytywny .
Tak, tylko żeby potem nie było, że te kwotę zweryfikują ponownie w KASie po złożeniu sprawozdania i będzie nadwyżka do zwrotu. Taka uwaga moja tylko :)
Kom 77.Ja podałam z RZiS czyli kwotę przychodów że sprzedaży A nie kwotę obrotów z deklaracji VAT. We wniosku pisze tak " kwota obrotów ( przychodów ze sprzedaży). " tylko laik może stawiać znak równości pomiedzy obrotem A przychodem ze sprzedaży. Nie prawidłowe pytanie jest we wniosku . Ja podałam według RZiS bo w deklaracjach vat miałam ujęte zaliczki oraz vat od prezentów kupionych i rozdanych dla klientów. A przecież te rzeczy nie są absolutnie moim przychodem ze sprzedaży. Znalazły sie w deklaracji VAT bo obligowala mnie do tego ustawa o vat, nie ustawa o podatku dochodowym ani o rachunkowości.
Do kom. 75
A skąd info, że ksiegujemy jako pożyczka? W sensie rozumiem, trzeba bedzie conajmniej część zwrócić. Pytam, bo w serwisie prawo . pl wyczytałam, że otrzymana subwencja stanowi przychód podatkowy, a potem przy częściowym zwrocie się ten przychód koryguje, oczywiscie to ich opinia, nie znalazłam, żeby się MF na ten temat wypowiadało.
Nie mam teraz tego przed nosem, ale nawet w umowie jest chyba napisane, ze to nieoprocentowana pożyczka, splacana po okresie 12 miesięcy w ratach itd. To jak to może być przychód teraz?
Ok, rozumiem, mi jakoś "subwencja" automatycznie kojarzy się z przychodem ;)
Kom80
nie ma w umowie ani jeden raz wymienionego słowa pożyczka. Wszędzie pojawia się wyraz subwencja.
W jednym z paragrafów jest napisane zdanie że subwencja jest nieoprocentowana.
Czat na stronie PKO BP, przeprowadzony przez Puls Biznesu z "ekspertami" PFR
Przychody ze sprzedaży - zsumowanie kolejnych miesięcy z deklaracji VAT-7 za 2019 rok
44 minuta 45 sekunda
https://www.youtube.com/watch?v=gjNpyQNOi0E&feature=emb_logo
Kom 83
"eksperci" ....
Moim zdaniem postawienie znaku równości przychody ze sprzedaży = obroty gospodarcze to na prawdę jest niezły eksperymet....... jaja jak berety. Nowa kreatywna księgowość nam kwitnie.
Wiadomo, że to głupoty, ale skoro niektórym, gdy wpisywali przychody z niezłożonego RZiS za 2019 wniosek odrzucali, a przyjmowali po wpisaniu kwot ze deklaracji VAT, to co zrobić.
Ok, może w umowie nie ma wyrazu "pozyczka", mea culpa.
83
Gdyby było mało to jeszcze w czacie do którego linka podałem:
1:14:55 dane za 2019 -> deklaracje VAT - 7
Dodatkowe pytania:
1:32:21 dane za 2019 -> deklaracje VAT - 7
U mnie sytuacja jest odwrotna, w RZiS mam większe przychody niż w sumach deklaracji VAT za 2019 więc dopiero mam zagadkę co wpisać. Niektórzy pisali, że przechodziło być może dlatego, że własnie z RZiS kwota była mniejsza niż w delaracjach i przechodziło. Ja się boję, że odrzucą. Tak jak w kom. 85 pisała olla.
Ja bym wpisał z RZiS, zobaczyłbym czy przejdzie, to są w końcu faktyczne przychody a w deklaracjach jak ktoś słusznie napisał inaczej zaliczki, korekty, ponadto nieopdlatne przekazania itp.
Ja stosuję taką zasadę, że dla klientów u których wysokość subwencji jest ustalana na podstawie przychodów podaję dane z RZiS/PKPiR, a dla klientów mikro, którzy mają ustalaną subwencję na podstawie liczby pracowników podaję kwoty z deklaracji/rejestrów VAT.
Witam, czy muszę złożyć deklaracje vat 7 za 04/20 ,kiedy wskazuje spadek 03/20 do 03/19, wniosek w maju, znalazłam informację ze deklaracja za miesiąc wykazania spadku musi być złożona, wniosek składam w maju za 03/20 spadek, juz sie gubię w tym wszystkim , proszę o podpowiedź?
Skoro podajesz dane z marca, to nie masz obowiązku złożenia dekl. za 04/2020 przed złożeniem wniosu - moim zdaniem
Dziękuje za odpowiedź, też tak myslę.
Obowiązek złożenia deklaracji VAT-7 za 04.2020 jest tylko w przypadku gdy się składa wniosek za spadek miesiąca kwietnia 2020.
jak składasz wniosek biorąc pod uwagę miesiąc spadkowy marze 2020, to nie musi być wysłany VAT-7 za 04, bo będą weryfikować u Ciebie VAT za marzec.
PFR podaje jak liczyć spadek obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) -> na podstawie deklaracji VAT i wszyscy tak robią.
W następnym kroku trzeba wskazać to samo tylko że w 2019 czyli wielkość obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) w 2019 i tu na wszystkich szkoleniach pojawia się również informacja -> deklaracje VAT-7
I tu już nie ma konsekwencji, ludzie liczą na różne sposoby, gmatwają, odejmują a to co wskazuje PFR nie jest do końca akceptowane. Misz, masz przy składaniu i brak pewności.
Skoro w umowie w 2 różnych punktach jest to samo to czemu być na siłę niekonsekwentnym ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.