PFR Data rozpoczęcia prowadzenia działalności sp. z o.o.

Wniosek odrzucony, jaka jest prawidłowa data? Data aktu notarialnego? czy data rejestracji w KRS?
Wg.mnie data w KRS.
Kwestia ustalenia w sposób jednoznaczny daty, z którą rozpoczyna działalność spółka z ograniczoną działalnością nie jest prosta, ani dla teoretyków, ani dla praktyków. Czy datą rozpoczęcia działalności jest data podpisania aktu założycielskiego u notariusza? Czy jest to jednak dzień, w którym została przeprowadzona pierwsza operacja o charakterze finansowym? A może istotna jest wyłącznie data rejestracji spółki w KRS?

Zgodnie z ostatnio wydaną interpretacją Dyrektora Krajowej Izby Skarbowej z dnia 2 sierpnia 2017 roku (sygn.0111-KDIB1-3.4010.137.2017.2.MST), dniem rozpoczęcia prowadzenie działalności w spółce z.o.o. jest dzień zawarcia umowy spółki. Od tej chwili spółka z o. o. staje się podmiotem stosunków prawnych.
U nas to od 2010 roku była spółka cywilna która w 2019 przekształciła się w spółkę jawną. I którą datę wpisać tą z 2010 roku czy z wpisu do KRS w 2019...
Co do twojego pytania to moim zdaniem data z aktu notarialnego jest prawidłowa ale być może oni będą sprawdzać po wpisie do KRS bo to szybciej ustalą. To trochę tak jak z tym jak się ma obrót do deklaracji VAT czyli nijak ale mamy wpisać to co w VAT-7. A którą datę Ty wpisałaś na pierwotnym wniosku?
Nam data z aktu notarialnego zostala odrzucona. Spolka powstala jeszcze przed rokiem 2000 wiec nie bylo wtedy KRS... Nie wiem tez co wpisac :-( Rece opadaja...
Ja wpisałam datę z KRS i też mi odrzuciło wniosek
Tzn wpisałam datę zawarcia umowy, a data rejestracji w KRS jest inna. Spróbuję wpisać datę rejestracji w KRS
Po jakim czasie dowiadujecie się że wniosek odrzucony?
U mnie to samo. Na stronie MF jest napisane że dane biorą z rejestrów KAS oraz ZUS i z nimi porównują dane we wniosku. Skoro ZUS weryfikuje liczbę pracowników, to US może datę. Jest rejestr podatników Vat i tam jest data rejestracji podatnika VAT. Może to jest ta szczęśliwa data . Może ktoś kto występował z wnioskiem taką datę wprowadził?
Właściwa data jest z bazie regon. Proszę wpisać date z tego rejestru, sprawdzić można przez baza regon.
Wpisałam datę rejestracji w Vat, czekam na weryfikację wysłałam ponownie 1.05.
Wpisałam datę rejestracji w Vat, czekam na weryfikację wysłałam ponownie 1.05.
I jak teraz zweryfikowali? Wiesz już coś?
Ja wpisałem datę z Regon-u i odrzucili, także może z umowy spółki...
Pytanie do komentarza nr 10 - Regon
Skąd pewność, iż data z Regon jest właściwą i jest brana pod uwagę przez automat PFR?
Może właściwą datą jest data złożenia pierwszej deklaracji podatkowej?
Tzn. faktyczna data rozpoczęcia działalności widniejąca w ZUS?
Data z regonu odrzucona dzisiaj,próbuje z vatu
@KSS - Która data z REGON była wpisana w odrzuconym wniosku? Bo są 4, np.:
DATY ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ PODMIOTU
data wpisu do rejestru lub ewidencji 2019-02-01
data powstania 2007-10-09
data rozpoczęcia działalności 2007-12-01
data wpisu do REGON
W wielu przypadkach wszystkie są takie same, albo przynajmniej powstania i rozpoczęcia działalności są takie same.
Jeżeli wszystkie są takie same, to wnioskodawcy, którzy wpisali datę wpisu w KRS, nie wiedząc, że to nie ta, dostali subwencję.
To raczej wyklucza kwestie podatkowe, bo zgłoszenia podatnika VAT czy deklaracje nie mogły się raczej pokrywać z datą wpisu w KRS.
Na ten moment wygląda, że PFR bierze albo datę powstania albo rozpoczęcia działalności z REGON. Nie wiem jednak jeszcze, którą z nich. Jak wyżej - w wielu przypadkach są takie same i tak mam w sytuacjach, o których wiem, że przyznano subwencję.
Update - wygląda na to, że "przechodzi" data powstania wg REGON.
Ja miałam wpisaną datę powstania z rejestru REGON i została ona przez PFR zweryfikowana negatywnie. Nie próbowałam jeszcze z datą rejestracji do VAT.
Witam,
Czy ktoś ma poprawny wniosek na dacie widniejącej na białej liście??
Działalność gospodarcza - czy ktoś złożył wniosek i przeszedł weryfikację pozytywnie?
Proszę o informację, którą datę należy wpisać? Ta z CEDiG nie jest właściwa.
Wyjaśnienie PFR:

Jaką datę rozpoczęcia działalności należy wpisać we wniosku o subwencję? W jakiej bazie weryfikowane jest, kiedy firma rozpoczęła działalność?

Przedsiębiorca wnioskujący o udzielenie subwencji finansowej powinien wskazać faktyczną datę rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, a nie datę powstania podmiotu, czy wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego/Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Po złożeniu wniosku, wskazana data jest weryfikowana przez PFR (na podstawie danych z Ministerstwa Finansów, KRS oraz CEIDG). Niezgodność dat z odpowiednich rejestrów z datą wskazaną we wniosku nie spowoduje jednak jego odrzucenia. Warunkiem otrzymania subwencji finansowej jest prowadzenie działalności na dzień 31 grudnia 2019 r.

Czyli chyba zależy, kto i gdzie weryfikuje, ale jeżeli wniosek nie ma "chorób współistniejących", to nie jest odrzucany. To potwierdzam z praktyki - spółce zakwestionowano dzisiaj tylko datę i przyznano subwencję.
Pomogę podsumować powyższe odpowiedzi: Do końca nie wiadomo a PFR jest nieprecyzyjny.

Jako, że PFR weryfikuje dużo danych w skarbówce to ja bym celował w datę rozpoczęcia działalności z VAR-R (zgłoszenie rejestracyjne VAT). Czasem może być trudno dotrzeć do tej deklaracji.

W publicznej bazie REGON jest "data rozpoczęcia działalności" - forumowicze zgłaszali zastrzeżenia do niej (nie zawsze działa?) ale w wielu przypadkach będzie pokrywać się z tą pierwszą.

Data zawiązania spółki (podpisania umowy) - w moim przypadku okazała się nieprawidłowa.
W SC przyjęło datę powstania obowiązku opłacania składek wskazaną w pierwszym składanym ZPA
Data powstania spółki wg aktu notarialnego dnia działa. Najgorsze jest to że ban millennium sam wypełnia to pole i nie ma jak go edytować.
U nas z regonu nie przeszło- czy możn ktoś potwierdzić że wpisał datę z białej listy?
Wpisaliśmy datę z białej listy i data się zgadza, decyzja pozytywna
Do komentarza wyżej, sp. z o.o. jak coś.
U mnie data się nie zgadzała, ale z taką uwagą (że jest niezgodność) decyzja pozytywna.
~Kasiaaa, jaką datę wpisałaś? Ja wpisywałam datę z aktu notarialnego - błąd, następnie datę z REGON - błąd, teraz spróbuję datę z białej listy MF.
Przy spółce jawnej wpisałam datę rejestracji z KRS, informacja że data niezgodna ale wniosek przyjęty i kasa na koncie.
Też miałam problem z wpisanie daty dzwoniłam na help desk ING ponieważ przy składaniu wniosku data była już wskazana przez bank i tam poradzili żeby zostawić ta date podpowiadaną przez bank.Tylko że to data nie wiadomo skąd wzięta, do niczego nie pasowała. Dlatego sama wpisałam Krs ale jak widać to też nie ta, mimo tego błędu wniosek przyjęty
32

ja wpisałam z REGONU:

w wyszukiwarce są 3 daty:

data wpisu do rejestru lub ewidencji
data powstania
data rozpoczęcia działalności

Wpisałam trzecią: data rozpoczęcia działalności

Pozytyw
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.